0
26 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Kazakistan, TWC 2016’dan İhraç Edildi!

TWC 2016 Avrupa Elemeleri kapsamında yer alan Kazakistan, PlayOfflar'a kalma başarısı göstermiş ve üçüncülük karşılaşmasında Fransa'yı 3-2 devirmeyi başarıp TWC 2016 Finalleri'ne katılma hakkı elde etmişti.

Ancak TWC 2016'nın organizatörü olan E-Frag.net, Kazakistan milli takımında yer alan Evgeniy “ZLEX” Kim'in yerine karşılaşmaya Rusya milli takım oyuncusu Mikhail “Dosia” Stolyarov’u oynattığını öğrenmesi sonrasında Kazakistan'ı turnuvadan diskalifiye ettiğini açıkladı. Bu karar sonrasında Kazakistan'ın yerine Fransa turnuvaya dahil edildi.

Yapılan resmi açıklamanın devamında, Kazakistan'ın kadrosunda yer alan alan Zlex'in maç sırasında oynuyor olmasının mümkün olmadığının ortaya çıkması sonrasında E-Frag.net yetkilileri, Kazakistan milli takımı yetkilileri ile görüştüğü ve Zlex'in yerine Doria'nın oynadığının itiraf edildiği belirtildi..

Bu durum sonrasında E-Frag.net, disiplin cezası olarak Kazakistan milli takımını bir yıl, takımda yer alan oyuncuları ve Dosia'yı iki yıl E-Frag.net'in tüm organizasyonlarından men ettiğini duyurdu.

E-Frag.net'ten sonra bir diğer yaptırım da Gambit Gaming'ten geldi. Gambit Gaming ekibi yaptığı açıklamada adı bu skandala karışan oyuncuları Dauren “AdreN” Kystaubayev, Rustem “mou” Telepov ve Mikhail “Dosia” Stolyarov hakkında soruşturma başlattığını ve oyuncularının en ağır ceza ile hemen cezalandıracağını belirtti.

Dauren “AdreN” Kystaubayev, Rustem “mou” Telepov ve Mikhail “Dosia” Stolyarov'un yanı sıra Abay “h0bbit” Khasenov, Bektiyar “fitch” Bahytov ve Evgeniy “zLex” Kim, iki yıl men edilen oyuncular arasında yer alıyor.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
25 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.