0
21 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Victorious ACE, Galatasaray Spor Kulübü İle Görüşmelere Başladı!

Son dönemlerde geleneksel sporlardan elektronik sporlara büyük bir yönelmeye tanıklık ediyoruz. Ülkemizden de ilk olarak Beşiktaş'ın başlattığı bu kervana, Avrupa'dan ve Amerika'dan bir çok spor kulübü de katıldı.

Valencia, Manchester takımları, Sporting CP, Santos, West Ham, Schalke, Wolfsburg ve daha bir çok takım eSpor için çalışmalarını yürütmekte. Hatta takımların yanı sıra NBA oyuncuları da bu alana yatırım yapıyor.

Ülkemizde League of Legends'ın popüler olması bizim takımlarımızın bu alana yatırım yapmasına neden oldu. Beşiktaş'tan sonra bir dönem Fenerbahçe'nin de Team Aurora ile görüşmeler gerçekleştirdiğini ve Team Aurora'nın sahibi Doğal Dirim'in yeni sezonda Fenerbahçe olarak yola devam etme olasılıklarının bulunduğunu açıklamıştı.

Üç büyüklerden geri kalan son takım olan Galatasaray da vadiye adım atmaya hazırlanıyor. 2017 Türkiye Şampiyonluk Ligi Kış sezonuna katılma hakkını Team Turquality gibi bir efsaneyi yenerek elde eden Victorious ACE takımı, yeni sezonda Galatasaray olarak devam etmek için çalışmalara başladı. Takımın resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada uzun zamandır söylenti olarak dillenen durum onaylandı.

Görüşmelerin olumlu ya da olumsuz sonlandırılmasından sonra Victorious ACE yönetimi konuyla ilgili olarak açıklamalar yapılacağını da belirtti. Bakalım Galatasaray da eSpor sektörüne dahil olacak mı? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Victorious ACE'in Açıklaması - Daha sonra sayfadan silindiği için ekran görünütüsü olarak kaydedildi.

Victorious ACE'in Açıklaması - Daha sonra açıklama sayfadan silindiği için ekran görünütüsü olarak ekledik.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
25 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.