0
30 Eylül 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Worlds 2016 İlk Gün Özeti!

Espor dünyasının merakla beklediği League of Legends Worlds 2016, bugün sabaha karşı gerçekleştirilen beş maçla birlikte başladı. Büyük sürprizlerin yer aldığı ilk gün karşılaşmalarında maça çıkan üç Avrupa temsilcisi de galibiyet alamadı ve taraftarlarını hayal kırıklığına uğraşttı.

Günün açılış maçında A grubu takımları karşı karşıya geldi. CLG ile G2 Esports arasında gerçekleşen mücadelede galibiyete uzanan taraf CLG oldu. Aynı grubun diğer karşılaşmasında ise ROX Tigers ile Albus Nox Luna karşı karşıya geldi. Kore temsilcisi rakibine şans tanımadı ve karşılaşmadan galibiyet ile ayrılan takım oldu. İlk gün karşılaşmaları sonunda A grubunda CLG ve ROX Tigers galibiyetle zirvede yer alırken, Albus NoX ile G2 Esports tek yenilgi ile son sırada yer alıyor.

İlk gün karşılaşmalarını tamamlayan bir diğer grup da C grubu oldu. H2k ile ahq takımları karşı karşıya getiren mücadele, ahq, beklenenlerin aksine H2k ekibini devirmeyi başardı. Günün asıl en büyük sürprizini INTZ Gaming gerçekleştirdi. Galibiyet alıp, alamayacağı tartışılan ekip, turnuvanın şampiyonluk favorileri arasında gösterilen Çin şampiyonu EDward Gaming'i Revolta'nın etkili oyunu ile devirmeyi başardı ve ilk galibiyetlerini elde etti. Böylelikle ahq ile INTZ birer galibiyetle zirvede yer alırken, EDG ve H2k, birer yenilgi ile son sırada yer aldı.

Günün son karşılaşmaları D grubunda oynanadı. Samsung Galaxy ile Splyce arasında geçen mücadeleyi Samsung aldı. Böylece üç Avrupa takımı da yenilgi ile Worlds'e başlamış oldu. Günün ve D grubunun son karşılaşması en çok merak edilen karşılaşmalardan biriydi. TSM ile RNG arasında geçen mücadeleyi Çin temsilcisi RNG kazanmayı başardı ve Samsung ile birer galibiyet alarak zirveye yerleşti. TSM ekibi bu yenilgi sonrasında ilk yenilgisini aldı ve Spylce ile son sırada yer alıyor.

Yarın sabaha karşı oynanacak olan karşılaşmalar şu şekilde;

Worlds 2016 İlk Gün Karşılaşmaları

Worlds 2016 İlk Gün Karşılaşmaları

Worlds 2016 İkinci Gün Karşılaşmaları

Worlds 2016 İkinci Gün Karşılaşmaları
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
25 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.