0
02 Ekim 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Worlds 2016 Üçüncü Gün Özeti!

Worlds 2016'da heyecan devam ediyor. Bugün sabaha karşı oynanan karşılaşmalarla birlikte üçüncü gün geride kaldı. C grubunun bay geçtiği günde,  A ve B grupları ikinci maçlarına çıkarken, D grubunda da ilk yarının son maçları oynandı.

Güne A grubu ile başlanıldı. CLG ile Albus NoX arasında oynanan karşılaşmadan sürpriz bir şekilde galip ayrılan taraf IWC ekibi oldu. Rusya ligi temsilcisi Albus NoX, takım savaşlarında daha iyi oynayan taraf olması, karşılaşmayı kazanmalarını sağladı. Bu sonuçla beraber CLG'nin IWC bölgesi takımlarına karşı laneti de devam etti.

A grubundaki ikinci mücadelede ROX Tigers ile G2 Esports karşı karşıya geldi. G2 Esports'un etkili oyunu ile süren mücadelede noktayı koyan taraf Kore ekibi oldu. Baştan sona kadar iyi bir oyun sergileyen G2, takım savaşı kazanmasına rağmen Baron'u düşük canlarla zorlayınca ROX Tigers em baronu çaldı hem de oyuna döndü. Dakikalar ilerledikçe farkın hızla eridği mücadelede orta koridorda yaşanan takım savaşında Smeb'in muazzam performansı ROX Tigers'a maçı getiren hamle oldu.

Günün devamında B grubu karşılaşmaları oynandı. SKT ile I May arasındaki mücadeleden galip gelen taraf Kore temsilcisi SKT oldu. SKT, Worlds öncesinde formsuz gözükse de tam bir turnuva takımı olduklarını gösterdi. İkinci galibiyetini alan SKT liderliğini sürdürdü.

B grubundaki ikinci karşılaşmada Cloud9 ile Flash Wolves takımları karşı karşıya geldi. İlk maçta SKT'ye kaybeden Cloud9, ikinci maçında Flash Wolves'u devirmeyi başardı. Flash Wolves'un da bu aldığı ikinci yenilgi oldu. Bu sonuçlar sonrasında SKT lider, Cloud9 ve I May aynı puanda ve Flash Wolves sonuncu durumda.

D grubunda ilk yarı tamamlandı. Her takım bir diğeri ile tüm maçlarını oynamış oldu. İlk maçta Avrupa temsilcisi Splyce ile Amerika temsilcisi TSM karşı karşıya geldi. Yılllardır dile gelen Avrupa, Amerika arasındaki rekabette CLG, G2'da olduğu gibi bu karşılaşmada da Amerika galip geldi. TSM galip gelerek ikinci galibiyetini aldı. Splyce ise üçüncü yenilgisini tatmış oldu.

Grupta oynanan diğer karşılaşmada kimlik değiştiren iki ekibin aslında yeniden birbirleriyle buluşması şeklinde oldu. Star Horn Royal Club ile Samsung White arasında Worlds 2014'te oynana final sonrasında Royal Never Give Up ve Samsung Galaxy olarak yollarına devam eden takımlar, ilk kez yeniden karşılaştı. Son karşılaşmada olduğu gibi, bu karşılaşmada da Samsung ekibi galip geldi ve RNG'ye ilk yenilgilerini tattırmayı başardı. Böylelikle TSM, RNG ve SSG takımları iki galibiyetle aynı puanda bulunuyorlar.

Yarın sabaha karşı oynancak maçlarda A, B ve C grupları ilk devredeki son maçlarını bitirecek. D grubu ise günü bay geçecek. İlk devre maçları bittikten sonra dört gün ara verilecek. Dört gün aradan sonra takımlar ikinci devre maçlarını tek günde oynacak. Yani her gün bir grubun kalan tüm maçları oynanacak. İkinci devre 7 Ekim'de sabaha karşı başlayacak. İşte toplu sonuçlar ve yarının programı şu şekilde:

Worlds 2016 Üçüncü Gün Sonuçları

Worlds 2016 Üçüncü Gün Sonuçları

Worlds 2016 Dördüncü Gün Programı.png

Worlds 2016 Dördüncü Gün Programı
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
25 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.