0
28 Ekim 2014 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Blizzard’dan Sert Uyarı!

Blizzard'ın geliştirdiği ve milyonlarca oynayanı bulunan Hearthstone, her kart oyununda olduğu gibi olasılık hesaplarıyla oynanan bir kart oyunu. Kartlarınızın olasılıklarını ne kadar iyi hesaplayabilirseniz rakibinize karşı o kadar üstünlük sağlarsınız.

Bazı oyuncular bu kendi zihinleriyle uğraşmak yerine işin basitine kaçmış ve bu hesaplamayı yapan programlar kullanmaya başlamış. Bu programlar sayesinde hangi kartın ne zaman geleceğini hangi güçte olacağını hesaplayan bu programlarla birlikte haksız rekabet ortaya çıkmış.

Bunun farkına varan Blizzard ekibi bu programları kullanılan oyuncuları 2015 yılına kadar oyuna girişini engelledi. Bu engellemelerden sonra engellenmemiş kullanıcılar da dahil böyle bir üçüncü parti uygulama kullanması durumunda kalıcı olarak engelleneceği de belirtildi.

Blizzard'ın hile kullanımına karşı olan bu sert tavrı zarar gören oyuncuları bir nebze olsun rahatlattı.

Hearthstone

Hearthstone
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.