0
30 Temmuz 2014 tarihinde Orhun Kayaalp tarafından yazılmıştır.
 
 

Deep Silver, Homefront: The Revolution’ı Crytek’ten Aldı!

Deep Silver Homefront'un fikri haklarını, geliştiricisi Crytek'ten, satın aldığını duyurdu. Oyunun geliştirilmesinde Crytek UK'in çalışanları ile birlikte Deep Silver'a bağlı Dambuster Studios rol oynayacak.

Crytek tarafından yapılan açıklamaya göre İngiltere yasalarına uygun biçimde Crytek UK çalışanlarının hepsi Deep Silver bünyesine geçecek. Yani bu da demek oluyor ki Crytek UK tarih oluyor. Bununla beraber yukarıda belirttiğimiz gibi oyunun geliştirici ekibine Dambuster Studios da dahil olacak.

Homefront: The Revolution'ın geliştirilmesi açısından en hayırlı son bu gibi gözüküyor, zira Crytek'in yaşadığı deprem gayet büyük. Gelen haberlere göre Crytek USA çalışanları da uzun süredir maaşlarını alamamaktan ötürü şirketi terk etmeye başlamış durumda. Bakalım Crytek'in akıbeti ne olacak, hep birlikte yakında göreceğiz.

Not: Crytek'ten resmi olarak Homefront: The Revolution'ı alan şirket Deep Silver'ın ebeveyn şirketi (parent company) olan Koch Media. Kafa karışıklığı yaşamamanız adına bu notu eklemekte yarar gördük.

Four-Crytek-Sites-Hacked-Users-Should-Change-Passwords-372991-2
Orhun Kayaalp

 
the Hun