0
04 Kasım 2014 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Sihidar Vadisine Yeni Şampiyon; İntikam Mızrağı Kalista

Vahşice öldürülen Kalista, Gölge Adalar'ın gücüyle yoğrulmuş bir ruh olarak Sihirdar Vadisine geri dönüyor. Ruhunu intikam mızrağına satan yeni şampiyonumuz, o mızrakla ihanetin bedelini ödetmeye geliyor. Kalista'nın hikayesi ve yetenekleriyle ilgili tüm detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

İntikam Mızrağı Kalista

İntikam Mızrağı Kalista

Yeni şampiyon Kalista'nın yetenek seti ise şöyle;

Eşya: Kara Kargı Aktif: Kalista, takım arkadaşlarından birine bir anlaşma yapmayı önerir. Kabul edilirse eşya kullanılmış olur ve karşılaşmanın geri kalanı boyunca ikili Ruh Damgası ile bağlanır. Anlaşma kabul edildikten sonra, Gözcü yeteneğine Ruh Damgası adlı bir pasif özellik eklenir ve Kalista’nın, ultisi Ecelin Çağrısı'nı açtıktan sonra kullanabilmesini sağlar.

Pasif: Üstün Denge Normal saldırı sonrası hareket komutu verildiğinde normal saldırı animasyonu iptal olmaz, onun yerine Kalista saldırı tamamlandıktan sonra fare ile tıklanan yöne doğru zıplar. Kalista hedefinin bulunduğu yönün aksine doğru sıçradığında daha uzağa gider.

Q: Delici Kalista'nın fırlattığı mızrak, isabet ettiği ilk hedefe hasar verir ve bir adet Ciğerini Sök yükü ekler. Delici ayrıca Üstün Denge'yi tetikler. Pasif: Ruh Damgası - Kalista ve ona bağlanan takım arkadaşı bir minyon, canavar veya rakip şampiyona aynı anda saldırırsa, ilave büyü hasarı verirler. Aktif: Kalista bir gözcüye belli bir bölgede nöbet tutma emri verir. Gözcü, bir hat üzerinde birkaç defa ileri geri hareket ederek devriye gezer. Arkadan gelecek saldırılara karşı savunmasız olan gözcüler, önlerindeki koni şeklindeki bir alanı görebilir ve bir rakip şampiyonu tespit edince çığlık atarak haber verir.

E: Ciğerini Sök Kalista'nın normal saldırıları ve Delici ile fırlattığı mızrak, kısa bir süreliğine hedefe saplanır. Ciğerini Sök, Kalista'nın rakiplerinden mızrakları söküp çıkarmasına ve hedefleri yavaşlatmasına imkân tanır, ayrıca hedeften çıkartılan her mızrak için artan hasar verir. Ciğerini Sök, bir rakip birimin katledilmesi ile sonuçlanırsa bekleme süresi sıfırlanır. Mızrakların birikme limiti yoktur, yalnızca Kalista saldırısını devam ettiremediğinde yükler kaybolur.

R: Ecelin Çağrısı Kalista bağlı olduğu takım arkadaşının kendi yanında belirmesini sağlar ve hedef alınamaz hale getirerek, büyülerini devre dışı bırakır. Ecelin Çağrısı esnasında, Kalista'nın Ruh Damgası ile bağlandığı takım arkadaşı yeni bir yetenek kazanır; bu yetenek ile bağlı şampiyon hedeflenen bir yöne doğru atılarak, çarptığı rakipleri havaya savurur.

İntikam Mızrağı Kalista

İntikam Mızrağı Kalista
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.