0
06 Ağustos 2015 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

The International 2015’te Şok Olay!

Dünyanın en büyük ödül havuzuna sahip e-Spor etkinliği olan Valve destekli Dota 2 The International 2015'te şok bir olay yaşandı. Bildiğiniz gibi Valve'ın bu tür organizasyonlar için LAN bazlı bir sunucusu yok. Turnuvalar online olarak internet üzerinden gerçekleştiriliyor.

The International 2015'te bu şekilde düzenlenen turnuvalardan biri. Turnuvanın ikinci gününde yapılan Complexity ile Evil Geniuses arasındaki mücadelede sunuculara yapılan Ddos saldırısı yüzünden Twitch yayınıyla birlikte karşılaşma duraklatılmak zorunda kalınmıştı. Durumu düzeltme çalışmaları sonrasında tam iki saatlik aranın bitimiyle karşılaşmaya kalındığı yerden devam edildi.

Bu denli büyük bir organizasyonun böyle saldırılara karşı önlemlerin zayıf olması olayın tekrar yaşanır mı sorusunu akıllara getirmiyor değil. Bakalım Valve ne tür bir önlem alarak turnuvanın sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlayacak merakla bekliyoruz. Yorumlarınızı yazmayı unutmayın.

Dota 2

Dota 2
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.