0
21 Haziran 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Vivendi; Ubisoft’u Ele Geçirmek mi İstiyor?

Fransa Pariste konumlanmış ve Vivendi Universal olarak bilinen Vivendi; 2000 yılında Michel Guillemot ve Josh Closson tarafından yine Paris'te kurulan ve Ubisoft'un yan şirketi konumundaki Gameloft'un hisse senetlerini alarak şirketi adeta ele geçirmişti!

Müzik, film, video oyunu, telekomünikasyon ve video hosting hizmetleri veren Vivendi'nin şimdiki hedefinde ise Ubisoft var! E3 sonrası Ubisoft'un hisse senetlerini alıp % 20.1'ine sahip olan Vivendi; daha fazla pay sahibi olup yönetimde de söz sahibi olmak istiyor. Şirket geçtiğimiz Cuma günü yaptığı açıklamada Assassins Creed'in yapımcısıyla verimli bir işbirliğine girmek istiyoruz demişti. Fransız yasalarına göre bir şirketin hisse senedi payı % 30'a ulaştıktan sonra gelecek 6 ay içinde yönetim kurulundan ortak bir ihale/teklif gerekiyor. Bu da gösteriyor ki Vivendi'nin yeni hedefi Ubisoft'un %30 payına sahip olmak ve kurulda ortak bir karar için söz sahibi olabilmek olabilir... Bakalım Vivendi hedefine ulaşıp Ubisoft yönetiminde istediği o konuma gelebilecek mi?

ubi
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...