0
15 Mayıs 2015 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Youtube’da Tüm Zamanların En Çok İzlenen Oyunları Açıklandı

Youtube dijital hayatımızın vazgeçilmezleri arasına çoktan girdi bile. Her gün tüm dünyada Youtube üzerinden milyonlarca kez video izleniyor, izlettiriliyor... Hatta "Youtuber" kavramı bile gündelik hayatımızda çoktan yerini almadı mı? Peki Googgle'ın satın aldığı Youtube'da bugüne dek hangi oyunların videosu en çok izlenmiştir dersiniz? Cevabı merak edenleri haberin devamına alalım.

Google, Youtube'un kurulduğu tarih olan Şubat 2005'ten beri en çok izlenen 10 video oyununu açıkladı. Açıklamalara göre Youtube tarihinin en çok izlenen 10 video oyunu şöyle:

1-Minecraft 2-Grand Theft Auto serisi 3-League of Legends 4-Call of Duty serisi 5-FIFA serisi 6-Garry's Mod 7-The Sims serisi 8-Five Nights at Freddy's serisi 9-Puzzles & Dragon 10-Dota 2

Evet; listenin tahmin edilmesi zor üyesi bir iOS ve Android oyunu olan Puzzles & Dragon oluyor. Minecraft'ın lider olduğu en çok izlenenler listesinde Grand Theft Auto serisi, League of Legends, Call of Duty serisi, FIFA serisi ve The Sims serisi şaşırtıcı olmasa gerek. Ayrıca bu 10 yıllık süreçte Minecraft adına 42 milyondan fazla video yüklemesi yapıldığını ekleyelim. Bir diğer ilginç istatistik de en çok aranan kelime olarak Minecraft'ın 2. olması. Youtube'da en çok aranan kelime ne dersiniz? Elbette kediler! İyi seyirler.

minecraft
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...