SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

2014 Worlds Şampiyonu: SSW

2014 World Championship

League ofe Legends’ta 2014 sezonun sonuna bugün oynanan Final karşılaşması ile gelindi. Finallere kalan 16 takımın kıyasıya yarıştığı mücadelenin sonunda kupa geçen sene de olduğu gibi bu sene de Kore’ye gidiyor ama bu sefer kupanın sahibi Samsung White oldu. Hatırlatmak gerekirse Samsung White takımı geçen sene sonuncu olmuştu.

no images were found

Temsilcimizin yer aldığı A Grubunda bulunan Samsung White, grubu yenilgisiz tamamlayarak lider olarak Çeyrek Finallere kaldı. Çeyrek Finalde Amerika temsilcisi TSM ile karşılaşan SSW ekibi 3-1 ile galip geldi ve Yarı Finallere kalmayı başardı. Yarı Finalde kardeş yakımı olan ve Kore’deki şampiyona boyunca yenmeyi başaramadığı SSB’u 3-0 ile geçerek finale kalma başarısını göstermişti.

B Grubunda yer alan Star Horn Royal ekibi ise SSW’a nazaran liderliği son maçla belli oldu. Çeyrek Finalde Çin şampiyonu EDG ile karşılaşan SHR zorlandığı karşılaşmadan 3-2 önde ayrılmayı başardı. Yarı Final’de yine bir Çin ekibiyle karşılaşan SHR’ın rakibi, OMG’ydi. OMG açısından geçen senenin rövanşı niteliğine bir karşılaşmaydı. Ancak zafer yine SHR’ın oldu ve 3-2 ile finale kalan takım SHR oldu.

Final karşılaşması beklenildiği gibi SSW’ın üstünlüğü ile geçti. İlk iki karşılaşmayı oldukça rahat ve çabuk bitiren SSW bunun rehavetine kapıldı ve üçüncü karşılaşmadaki rahatlamalarıyla birlikte SHR bunu kendi avantajına çevirmesini bildi. Ancak SSW oynanan dördüncü karşılaşmada rakibine adeta ders vererek kurduğu üstünlüğü korumasını bildi ve karşılaşmayı 3-1 kazanarak 2014 League of Legends World Championship’i kazanan takım oldu. Turnuvanın MVP’si SSW’ın destek rolünde oynayan oyuncusu Mata seçildi.

Kaçıranlar için Final karşılaşmasının açılış ve kapanış seremonileri;


Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.