SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

2015 Avrupa ve Amerika LCS’i Yaz Sezonu Sona Erdi

CS 2017

Geçtiğimiz hafta yapılan karşılaşmalar sonucunda 2015 Avrupa ve Amerika LCS’lerinin Yaz Mevsimi Normal Sezonu sona erdi. İki kıtada yapılan karşılaşmalar sonucunda Play-Offlara kalan takımlar ve lige veda eden takımlar belli oldu. Avrupa’da Fnatic kırılması güç bir rekora imza atarken. Amerika’da bir çok kez el değiştiren liderlik sürpriz bir takıma geçti. İşte Avrupa ve Amerika’da son hafta şu şekilde geçildi.

Avrupa LCS’inde Fnatic, kırılması güç bir rekora imza attı. Yaz sezonu boyunca yapılan tüm karşılaşmalardan galibiyet ile ayrılan Fnatic 18-0 skorla sezonu tamamlayarak LCS tarihinin tek yenilgisiz sezon tamamlayan takımı olmayı başardı. Fnatic’in yanı sıra Play-Off’a yükselmeyi başaran diğer takımlar sırasıyla Origen, H2K, UOL, Roccat ve Giants oldu. Roccat ve Giants takımları eşit puana sahip oldukları için bir Tiebreak maçına çıktı ve Roccat galibiyet ile ayrılarak Çeyrek Final için UOL ile eşleşti. Bu neticeyle beraber H2K’de Giants ile Çeyrek Finalde eşleşecek.

Ge.tğimiz hafta Copenhagen Wolves’un ligden düştüğü kesinleşmişti. Bu hafta ise oynanan karşılaşmalar sonrasında Gambit ve SK Gaming takımları Challenger Series’ten gelecek iki takım ile sonraki sezon LCS’te yer alma mücadelesi verecek. İşte Avrupa LCS’in Yaz Sezonu son hafta karşılaşmaları ve puan durumu;

2015 EU LCS Yaz Sezonu Dokuzuncu Hafta Karşılaşma Sonnuçları
2015 EU LCS Yaz Sezonu Dokuzuncu Hafta Karşılaşma Sonnuçları
2015 EU LCS Yaz Sezonu Puan Durumu
2015 EU LCS Yaz Sezonu Puan Durumu

Amerika LCS’ini ele aldığımda ise son hafta tam beş takımın liderlik şansı vardı. Yapılan karşılaşmalar sonrasında tam altı takım eşit puanlara sahip olması dolayısıyla Tiebreak maçına çıktı. Liderlik için mücadele veren beş takımdan Liquid ve CLG galip ayrıldı. Bu iki takım arasında oynanan Tiebreak maçını da Liquid kazanınca sezonun lideri Liquid oldu. CLG ikinci sıraya yerleşti böylece bu iki takım doğrudan Yarı Finallere yükseldi. TSM ise C9’a kaybedince liderlik şansını kaybetti ve ligi beşinci sırada tamamladı.

Geçtiğimiz hafta içinde orta koridor oyuncusunu kaybeden TiP, Gravity’i yenip, Gravity’de tüm maçlarını kaybedince bu iki takım Tiebreak için eşleşti. Tiebreak’i de kazanan TiP üçüncü sıraya yükseldi. İki haftadır zirvede yer alan Gravity’de sezonu dördüncü tamamladı. TSM beşinci ve Dignitas sezonu altıncı sırada bitirdi.

Ligde kalma mücadelesi veren Cloud9 sürpriz TSM galibiyeti sonrasında puanını Team8 ile eşitlemeyi başardı ve Tiebreak oynamaya hak kazandı. Tiebreak sonrasında Team8’i mağlup eden Cloud9 sonraki sezon LCS’te mücadele etmeyi garantiledi. TDK ligden düşen takım olurken, NME ve Team8 takımları Challenger Series’ten gelecek iki takım ile sonraki sezon LSC’de yer alma mücadelesi verecek.

2015 NA LCS Yaz Sezonu Dokuzuncu Hafta Karşılaşma Sonnuçları
2015 NA LCS Yaz Sezonu Dokuzuncu Hafta Karşılaşma Sonnuçları
2015 NA LCS Yaz Sezonu Puan Durumu
2015 NA LCS Yaz Sezonu Puan Durumu
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.