SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

2015 EU ve NA LCS’inde Yedinci Hafta Geride Kaldı

CS 2017

Son iki haftasına girilen Avrupa ve Amerika LCS’lerinde heyecan giderek artıyor. Avrupa’da artık kimlerin Play-Offda yer alacak yavaş yavaş netleşirken Amerika’da ise beş takım kesinleşti. Ama Amerika’da ise her hafta başka bir sürpriz yaşanıyor. Son koltuk için dört farklı aday var. Origen, Avrupa’daki Play-Offlara kalmayı garantileyen ikinci takım oldu. Fnatic yenilgisiz liderliğini devam ettiriyor. Amerika’da geçtiğimiz hafta liderlik koltuğunu TSM ile paylaşan Gravity, zirvede artık yalnız. İşte Avrupa ve Amerika LCS’lerinin yedinci hafta panoraması sizlerle.

Fnatic, belki de uzun bir süre kırılması zor olacak bir rekorun peşinden gidiyor. Yedinci haftanın sonunda da yenilgi yüzü görmeyen Fnatic bir sezonu yenilgisiz olarak kapatan ilk takım olarak tarihe geçmenin hesaplarını yapıyor. Diğer yandan Origen bu hafta aldığı galibiyet ile beraber Play-Offlara katılmayı garantilemiş oldu.

Play-Offlara kalma mücadelesi veren iki takım Roccat ile Elements arasındaki mücadeleden Elements galip ayrılıp Roccat’i yakalamayı başarsa da ikinci gün karşılaşmalarında Elements UOL’e kaybedip,  Roccat zorlu H2K karşılaşmasından galibiyet ile ayrılınca avantaj yine Roccat’e geçti. UOL haftayı iki galibiyet ile kapatsa da değişik tercihleriyle taraftarlar tarafından beğenilen orman rolü oyuncusu Kikis ile yollar ayrıldı. İşte Avrupa LCS’inde yedinci hafta sonuçları ve oluşan puan durumu şu şekilde;

2015 EU LCS Yaz Sezonu Puan Durumu
2015 EU LCS Yaz Sezonu Puan Durumu
2015 EU LCS Yaz Sezonu Yedinci Hafta
2015 EU LCS Yaz Sezonu Yedinci Hafta

Amerika LCS’i bu hafta TSM açısından hiç hoş geçmedi. Geçtiğimiz hafta Gravity Gaming’e kaybedilen karşılaşma sonrasında zirveyi Gravity ile paylaşmak zorunda kalan TSM, bu haftayı galibiyet alamadan kapatara üçüncü sıraya kadar geriledi. Gravity bu haftayı iki galibiyet ile tamamlayınca zirvede tek kaldı. Cloud9 Playoff şansını sürdürmeye devam ediyor. İlk olarak lidere kaybeden Cloud9, ikinci gün ligin üst sıralarında yer alan Dignitas’ı yenmeyi başararak Play-Off umutlarını canlı tuttu. Ancak Cloud9’nın kalan dört maçından da galibiyet ile ayrılması gerekmekte. Tek yenilgi ile yarış dışında kalacaklar.

Haftayı iki galibiyet ile kapatan diğer takımlardan biri olan Liquid, ilk gün ligin zayıf ekibi TDK’yı yenerken, ikinci gün TSM ile karşılaştı. zorlu mücadeleden galibiyet ile ayrılan Liquid, zirve takibini sürdürmeye devam ediyor. Geçen haftanın sürprizi olan ve iki yenilgi alan CLG bu hafta iki galibiyet alan bir diğer takım oldu. Böylece bir nebze olsun taraftarlarının gönlünü alan CLG, zirve yarışından kopmadı ve üçüncülüğü TSM ve Team Impulse ile paylaşmakta. Geçtiğimiz hafta üçüncü sırada bulunan Dignitas iki yenilgi alınca altıncı sıraya kadar geriledi. Team Impulse’de aldığı iki galibiyet ile üçüncü sıraya yükselen bir diğer takım oldu. Bunun dışında Playoff’lara kalacak beş takım kesinleşti. Gravity, Liquid, CLG, TiP ve TSM takımları Play-Offlarda yer alacak. İşte Amerika LCS’inde yedinci hafta sonuçları ve oluşan puan durumu;

2015 NA LCS Yaz Sezonu Puan Durumu
2015 NA LCS Yaz Sezonu Puan Durumu
2015 NA LCS Yaz Sezonu Yedinci Hafta
2015 NA LCS Yaz Sezonu Yedinci Hafta

 

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.