SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLERMAKALELER

2015 Golden Globe Ödülleri Sahiplerini Buldu

Dün gece Beverly Hilton’da düzenlenen ödül töreninde açılış konuşmasını yapan Hollywood Foreign Press Association (HFPA – Hollywood Yabancı Basın Birliği) başkanı Theo Kingma’ya Kate Beckinsale, iki Golden Globe adaylığı bulunan Peter Krause, Paula Patton ve beş Golden Globe adaylığı ve bir de ödülü bulunan Jeremy Piven eşlik etti. Törenin sunuculuklarını Tina Fey ve Amy Poehler yaptı.

İşte Golden Globe adayları ve ödüle hak kazanan yapım ve sanatçlar:

 

EN İYİ FİLM – DRAMA

Kazanan:

boyhood1Boyhood (IFC Productions and Detour Filmproduction; IFC Films)

Diğer Adaylar:

Foxcatcher (Annapurna Pictures; Sony Pictures Classic)

The Imitation Game (Black Bear Pictures and Bristol Automotive; The Weinstein Company)

Selma (Pathé, Harpo Films; Paramount Pictures)

The Theory of Everything (Working Title Films; Focus Features)

 

EN İYİ KADIN OYUNCU – DRAMA

Kazanan:

still-aliceJulianne Moore – Still Alice

Diğer Adaylar:

Jennifer Aniston – Cake

Felicity Jones – The Theory of Everything

Rosamund Pike – Gone Girl

Reese Witherspoon – Wild

 

EN İYİ ERKEK OYUNCU – DRAMA

Kazanan:

the-theory-of-everything-eddie-redmayneEddie Redmayne – The Theory of Everything

Diğer Adaylar:

Steve Carell – Foxcatcher

Benedict Cumberbatch – The Imitation Game

Jake Gyllenhaal – Nightcrawler

David Oyelowo – Selma

 

EN İYİ FİLM – KOMEDİ YA DA MÜZİKAL

Kazanan:

sign_closeup_0The Grand Budepest Hotel (American Empirical Picture; Fox Searchlight Pictures)

Diğer Adaylar:

Birdman (New Regency and M Productions and Le Grisbi Productions; Fox Searchlight Pictures)

Into the Woods (Disney; Walt Disney Studios Motion Pictures)

Pride (Pathé Productions Limited, British Broadcasting Corporation, The British Film Institute and Calamity Films; CBS Films Inc.)

St. Vincent (Chernin Entertainment; The Weinstein Company)

 

EN İYİ KADIN OYUNCU – KOMEDİ YA DA MÜZİKAL

Kazanan:

914-amy-adams-sur-le-tournage-de-big-eyes-1000x0-1Amy Adams – Big Eyes

Diğer Adaylar:

Emily Blunt – Into the Woods

Helen Mirren – The Hundred-Foot Journey

Julianne Moore – Maps to the Stars

Quvenzhané Wallis – Annie

 

EN İYİ ERKEK OYUNCU – KOMEDİ YA DA MÜZİKAL

Kazanan:

birdmanMichael Keaton – Birdman

Diğer Adaylar:

Ralph Fiennes – The Grand Budapest Hotel

Bill Murray – St. Vincent

Joaquin Phoenix – Inherent Vice

Christoph Waltz – Big Eyes

 

EN İYİ ANİMASYON FİLMİ

Kazanan:

jnx4vmxr8sghu8jw2kysHow to Train Your Dragon 2 (DreamWorks Animation; Twentieth Century Fox)

Diğer Adaylar:

Big Hero 6 (Walt Disney Animation Studios; Walt Disney Studios Motion Pictures)

The Book of Life (Twentieth Century Fox and Reel FX Animation Studios; Twentieth Century Fox)

The Boxtrolls (LAIKA; Focus Features)

The Lego Movie (Warner Bros. Pictures / Village Roadshow Pictures / RatPac-Dune Entertainment / Lego System A/S / Vertigo Entertainment/Lin Pictures; Warner Bros. Pictures)

 

EN İYİ YABANCI DİLDE FİLM

Kazanan:

leviathanLeviathan (Левиафан) – Rusya (Non-Stop Production, Ministry of Culture of the Russian Federation of the Cinema Funds, RuArts Foundation; Sony Pictures Classics)

Diğer Adaylar:

Force Majeure (Turist) – İsveç (Plattform Produktion AB)

Gett: The Trial of Viviane Amsalem (Gett) – İsrail (DBG, Elzévir & Compagnie, Riva Filmproduktion, Arte France Cinéma; Music Box Films)

İda – Polonya/Danimarka (Phoenix Film; Opus Film; Music Box Films)

Tangenires (Mandariinid) – Estonya (Allfilm, Cinema24)

 

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Kazanan:

boyhood_hires_3Patricia Arquette – Boyhood

Diğer Adaylar:

Jessica Chastain – A Most Violent Year

Keira Knightly – The Imitation Game

Emma Stone – Birdman

Meryl Streep – Into the Woods

 

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Kazanan:

international-trailer-for-whiplash-with-jk-simmons-and-miles-teller-2J.K. Simmons – Whiplash

Diğer Adaylar:

Robert Duvall – The Judge

Ethan Hawke – Bothood

Edward Norton – Birdman

Mark Rufallo – Fowcatcher

 

EN İYİ YÖNETMEN

Kazanan:

richard.linklater.insideRichard Linklater – Boyhood

Diğer Adaylar:

Wes Anderson – The Grand Budapest Hotel

Ava Duvernay – Selma

David Fincher – Gone Girl

Alejandro González Iñárritu – Birdman

 

EN İYİ SENARYO

Kazanan:

72nd Annual Golden Gl_Schu(139)Alejandro González Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Armando Bo – Birdman

Diğer Adaylar:

Wes Anderson – The Grand Budapest Hotel

Gillian Flynn – Gone Girl

Richard Linklater – Boyhood

Graham Moore – The Imitation Game

 

EN İYİ ORİJİNAL MÜZİK

Kazanan:

312567-jj700ggJóhann Jóhannsson – The Theory of Everything

Diğer Adaylar:

Alexandra Desplat – The Imitation Game

Trent Reznor, Atticus Ross – Gone Girl

Antonio Sanchez – Birdman

Hans Zimmer – Interstellar

 

EN İYİ ORİJİNAL ŞARKI

Kazanan:

mgid-uma-image-mtv“Glory” – Selma (Beste: John Legend; Söz Yazarı: John Legend)

Diğer Adaylar:

“Big Eyes” – Big Eyes (Beste: Lana Del Rey, Daniel Heath; Söz Yazarı: Lana Del Rey, Daniel Heath)

“Mercy Is” – Noah (Beste: Patti Smith, Lenny Kaye; Söz Yazarı: Patti Smith, Lenny Kaye)

“Opportunity” – Annie (Beste: Greg Kurstin, Sia; Söz Yazarı: Sia, Will Gluck)

“Yellow Flicker Beat” – The Hunger Games: Mockingjay Part 1 (Beste: Joel Little, Lorde (Ella Yelich-O’Connor); Söz Yazarı: Lorde (Ella Yelich-O’Connor))

 

EN İYİ TV DİZİSİ – DRAMA

Kazanan:

THE AFFAIRThe Affair (SHOWTIME; SHOWTIME Presents, SHELEG, HIGLEWATER)

Diğer Adaylar:

Downton Abbey (PBS; A Carnival Films/Masterpiece Co-Production in association with NBCUniversal)

Game of Thrones (HBO; HBO Entertainment in association with Bighead, Littlehead; Television 360; Startling Television and Generator Productions)

The Good Wife (CBS; CBS Television Studios with Scott Free Productions and King Size Productions)

House of Cards (NETFLIX; Donen/Fincher/Roth and Trigger Street Productions, Inc. in association with Media Rights Capital for Netflix)

 

EN İYİ KADIN OYUNCU – TV DİZİSİ – DRAMA

Kazanan:

1031103_0_0_c-17234_1024x512Ruth Wilson – The Affair

Diğer Adaylar:

Claire Danes – Homeland

Viola Davis – How To Get Away With Murder

Julianne Margulies – The Good Wife

Robin Wright – House of Cards

 

EN İYİ ERKEK OYUNCU – TV DİZİSİ – DRAMA

Kazanan:

house_of_cards2Kevin Spacy – House of Cards

Diğer Adaylar:

Clive Owen – The Knick

Liev Schreiber – Ray Donovan

James Spader – The Blacklist

Dominic West – The Affair

 

EN İYİ TV DİZİSİ – KOMEDİ YA DA MÜZİKAL

Kazanan:

Transparent_UXAS1_TV_Transparent_S1._V360745579__SL940_Transparent (AMAZON INSTANT VIDEO; Amazon Studios)

Diğer Adaylar:

Girls (HBO; HBO Entertainment in association with Apatow Productions and I Am Jenni Konner Productions)

Jane the Virgin (THE CW; CBS Television Studios and Warner Bros. Television in association with Electus)

Orange is the New Black (NETFLIX; Lionsgate Television for Netflix)

Silicon Valley (HBO; HBO Entertainment in association with Judgemental Films, Alec Berg, Altschuler Krinsky works, and 3 Arts Entertainment)

 

EN İYİ KADIN OYUNCU – TV DİZİSİ – KOMEDİ YA DA MÜZİKAL

Kazanan:

Jane The VirginGina Rodriguez – Jane the Virgin

Diğer Adaylar:

Lena Dunham – Girls

Edie Falco – Nurse Jackie

Julia Louis-Dreyfus – Veep

Taylor Schilling – Orange is the New Black

 

EN İYİ ERKEK OYUNCU – TV DİZİSİ – KOMEDİ YA DA MÜZİKAL

Kazanan:

1411560289704.cachedJeffrey Tambor – Transparent

Diğer Adaylar:

Louis C. K. – Louie

Don Cheadle – House of Lies

Ricky Gervais – Derek

William H. Macy – Shameless

 

EN İYİ TV İÇİN YAPILAN MİNİ DİZİ YA DA FİLM

Kazanan:

fargo_tv_on_fx.0_cinema_1200.0Fargo (FX; FX Productions & MGM Television)

Diğer Adaylar:

The Missing (STARZ; New Pictures, Company Pictures, Two Brothers Pictures, Playground Entertainment, BBC)

The Normal Heart (HBO; HBO Films in association with Plan B Entertainment, Blumhouse and Ryan Murphy Productions)

Olive Kitteridge (HBO; HBO Miniseries in association with Playtone)

True Dedective (HBO; HBO Entertainment in association with Neon Black, Anonymous Content, Parliament of Owls and Passenger)

 

EN İYİ KADIN OYUNCU – MİNİ TV DİZİSİ YA DA TV FİLMİ

Kazanan:

Maggie_Gyllenhaal__The_Honourable_Woman_changed_me_as_an_artist_and_as_a_personMaggie Gyllenhaal – The Honorable Woman

Diğer Adaylar:

Jessica Lange – American Horror Story: Freak Show

Frances McDormand – Olive Kitteridge

Frances O’Connor – The Missing

Allison Tolman – Fargo

 

EN İYİ ERKEK OYUNCU – MİNİ TV DİZİSİ YA DA TV FİLMİ

Kazanan:

fargo_gallery_BillyBobThornton_652_featured_photo_galleryBilly Bob Thornton – Fargo

Diğer Adaylar:

Martin Freeman – Fargo

Woody Harrelson – True Detective

Matthew McConaughey – True Detective

Mark Rufallo – The Normal Heart

 

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU – MİNİ TV DİZİSİ YA DA TV FİLMİ

Kazanan:

mast-da3-cil-froggatt-hiresJoanne Froggatt – Downton Abbey

Diğer Adaylar:

Uzo Aduba – Orange is the New Black

Kathy Bates – American Horror Story: Freak Show

Allison Janney – Mom

Michelle Monaghan – True Detective

 

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU – MİNİ DİZİ YA DA TV FİLMİ

Kazanan:

1400676841645.cachedMatt Bomer – The Normal Heart

Diğer Adaylar:

Alan Cumming – The Good Wife

Colin Hanks – Fargo

Bill Murray – Olive Kitteridge

Jon Voight – Ray Donovan

Burçhan Yalçın