SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

2015 League of Legends World Championship Sürprizlerle Başladı

2015 Worlds

Dünyanın dört bir yanından on altı takımın katıldığı 2015 League of Legends World Championship’in grup aşamasında ilk yarı geçtiğimiz hafta yapılan karşılaşmalarla tamamlandı. Sonuçlara baktığımızda ise büyük bir çoğunluğun beklemediği bir tablo ile karşı karşıyayız.

Grup aşamasının ikinci yarısı 8 Ekim tarihinde başlayacak. Her bir gün bir gruba ait olacak ve aynı gün içerisinde takımların geriye kalan tüm maçları oynanacak.  11 Ekim’de yapılacak son karşılaşmalardan sonra grup aşamasının sonuna gelinecek ve gruplarında ilk iki sırayı alan sekiz takım Çeyrek Finaller’e yükselecek.

Sürprizlere gelecek olursak, turnuvanın kuşkusuz en büyük sürprizi Cloud9’nın başarısı oldu. Amerika’da Yaz Sezonu Play-Offları’na dahi katılamayan takım bir çöküş içerisindeydi. İlk olarak orta koridor oyuncuları Hai hastalığından dolayı takımdan ayrı kalmıştı. Sonrasında da ormancıları Meteos, takım ile sinerji kuramadığı için takımdan ayrılmış, yerine eski orta koridor oyuncuları Hai orman rolüne geçmişti. Son haftalardaki zoraki performans ile birlikte Cloud9 ligi ilk sekizde bitirdiği için Bahar sezonunda topladığı puanları koruyabilmişti.

Bahar mevsiminde topladıkları puanlar sebebiyle Regional Finals’a kalan Cloud9 buradaki başarılı performans ile birlikte Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti. Hemen hemen herkesin, Cloud9’ın Worlds’te başarılı olamayacağını düşünürken, Cloud9 ilk yarıyı yenilgi dahi almadan kapatmayı başardı  ki ölüm grubunda yer aldığını düşünürsek bu çok büyük bir başarı.

Bir diğer sürpriz durum ise Çin takımlarının sergilediği kötü performans. Özellikle, Çin Yaz Sezonu şampiyonu LGD henüz galibiyet yüzü göremedi. Çin ligindeki takımların bu sene yapmış olduğu transferler ile bu sezonun en güçlü adayları arasında yer alıyorlardı. Ancak B grubunda Invictus Gaming sadece bir galibiyet alabildi. D grubunda bulunan, kadrosunda imp ve Acorn gibi Kore’nin popüler oyuncuları arasında yer alan yeteneklere sahip olan LGD ise hiç galibiyet alamadı.

Çin ekipleri arasında bir tek EDG, beklenen performansı sergiliyor. C grubunda yer alan ilk yarıda sadece bir yenilgi aldı. O yenilgi de turnuvanın şampiyonluk adayı SKT T1’den aldılar. Zaten turnuvada bir tek C grubu beklenildiği gibi geçti. Diğer tüm gruplarda sürpriz sonuçlar alındı. İşte grup aşamasında ilk yarıda oynanan karşılaşma sonuçları ve oluşan puan durumu şu şekilde;

no images were found

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.