SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

2015’de Yayımlanacak Yedi Yeni Dizi!

Amazon, pilot bölümleri 2015 yılında yayımlanacak 7 yeni dizinin anonsunu yaptı.

Bu diziler Cocked, Mad Dogs, The Man in the High Castle, Point of Honor, Down Dog, Salem Rogers ve yarım saatlik bir belgesel niteliğinde olacak The New Yorker Presents.

Jason-Lee
Jason Lee

Cocked adlı dizi, Lie to Me’den Sam Baum ve Manhattan dizisinden Sam Shaw’ın yapımcılığında ekrana gelecek bir saatlik bir kara komedi olarak belirtiliyor. True Blood’ın “shape shifter” karakteri Sam Merlotte’u canlandıran Sam Trammell’ı Richard Paxson rolünde izleyeceğimiz dizide, 20 sene önce bir hışımla evini terkeden Richard’ın Virginia’nın kırsalında yaşayan ailesinin yanına dönmesiyle başlayan olayları işleyecek. Dizide Sam Trammell’a My Name is Earl’den tanıdığımız Jason Lee, usta aktör Brian Dennehy, Laura Fraser ve Dreama Walker eşlik edecek.

Yarım saatlik bir komedi olan Down Dog, Los Angeles’da geçkin kadınlarına ve şöhret olma hevesindeki kadınlara yoga dersleri veren yoga hocası Logan Wood’un (Josh Casaubon) etrafında dönen olayları konu ediyor. Logan’ın hem sevgilisi hem de çalıştığı stüdyonun sahibi Amanda rolünde Paget Brewster’ü izleyeceğimiz yapımda ayrıca Lyndsy Fonseca, Will Greenberg, Andrea Savage, Amir Talai, Kris Kristofferson ve Alysia Reiner rol alıyor.

Mad Dogs, 40’lı yaşlarında bir grup arkadaşın yeniden bir araya gelmesiyle başlayan yalan dolan, entrika ve hatta cinayete varan olayların anlatıldığı bir saatlik bir kara komedi. Dizi aynı adlı İngiliz yapımının Amerikan versiyonu olacak. Yapımda başrollerde Steve Zahn, Billy Zane, Romany Malco, Michael Imperioli ve Ben Chaplin’i izleyeceğiz.

indir
Ridley Scott

Amazon’un duyurusunda yer alan bir diğer dizi ise, Philip K. Dick’in aynı adlı romanına dayanılan ve Ridley Scott’ın (hastasıyız) yapımcılığını üstlendiği bir casusluk draması, The Man in the High Castle. Dizinin konusu kısaca şöyle: II. Dünya Savaşını müttefik orduları kazanmasaydı ne olurdu? Bir saatlik bir yapım olacak The Man in the High Castle’da, savaşın 20 sene sonrasında Almanya ve Japonya arasında bölüşülmüş dünyada geçen olaylar işleniyor. Alexa Davalos, Luke Kleintank, Rupert Evans, Cary-Hiroyuki Tagawa, Joel De La Fuente, Rufus Sewell ve DJ Qualls’in rol alacağı dizinin pilot bölümünün yönetmeni David Semel olacak. Senaryo ise X-Files, Hunted gibi dizilerden tanıdığımız Frank Spotnitz.

2015’de pilotu yayımlanacak dizilerden bir diğeri Point of Honor ise, Amerikan İç Savaşını konu alıyor. Carlton Cuse tarafından yazılan dizide, kendi kölelerine özgürlüklerini vermesinin yanında Güney için savaşmayı tercih eden John Rhodes (Nathan Parsons) ve ailesinin çevresinde gelişen olaylara yer veriliyor. Yapımda ayrıca Annabelle Stephenson, Riley Voelkel, Hanna Mangan Lawrence, Patrick Heusinger, Luke Benward, Adrienne Warren, Lucien Laviscount ve James Harvey Ward gibi oyuncular yer alıyor. Dizinin pilotunu ise Braveheart’ın senaryosunu da yazmış olan Randall Wallace yönetecek.

Leslie-Bibb-leslie-bibb-7600575-1862-2500
Leslie Bibb

Yarım saatlik komedi Salem Rogers, 2015’de start verecek dizilerden bir başkası. Will Graham’in yapımcılığını üstlendiği dizinin yönetmeni Mark Waters. Rehabilitasyon merkezinde geçirdiği 10 sene sonrası yeniden eski hızlı günlerine dönmek isteyen eski süper model Salem Rogers (Leslie Bibb), eski asistanı Agatha’dan (Rachel Dratch) yardım ister. Dizide diğer rolleri Jane Kaczmarek, Brad Morris, Harry Hamlin, Toks Olagundoye ve Scott Adsit paylaşıyor.

Son olarak, The New Yorker Presents, yapımcılığı Conde Nast Entertainment ve Jigsaw Productions tarafından üstlenilen ve The New Yorker dergisinin yarım saatlik belgesel bir gösterimi şeklinde sunulacak bir dizi olarak karşımıza çıkacak.

Burçhan Yalçın