SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-Spor

2016 Call Of Duty Dünya Şampiyonası’nda Şampiyon Belli Oldu!

Team Envyus

Otuz iki takımın mücadele verdiği Call of Duty Dünya Şampiyonası’nda zafer Kuzey Amerika takımı olan Team EnVyUs’ın oldu. 2013’te Fariko Impact’e ve 2014’te compLexity Gaming’e Final’de kaybetmiş ve iki Final’de de şampiyonluğu kaçıran Team EnVyUs, 2015’te ise grup aşamasını geçmeyi başarsa da turnuvada ilerleme sağlayamamıştı.

2016’da bu kez şeytanın bacağını kırmayı başaran Team EnVyUs, G grubunda yer alıyordu. Cloud9, Team Orbit ANZ ve Team Vitality takımlarını yenmeyi başaran Team EnVyUs, grubu lider bitirip Kazananlar Grubu’na yükseldi.

Kazananlar Grubu eşleşmelerinde ilk olarak Call of Duty’nın başarılı takımlarından OpTic Gaming’i 3-1 ile geçen Team EnVyUs, ikinci turda FaZe Clan ile eşleşti. Bu eşleşmeyi de 3-0 ile geçen nV, üçüncü turda FAB Games eSports ile eşleşti. FAB Games’i 3-1 yenen EnVyUs, Kazananlar Finali’ne yükseldi ve Team eLevate ile eşleşti. Team eLevate’i çekişmeli mücadele sonunda 3-2 ile deviren nV, Büyük Final’e yükseldi.

Büyük Final’de Kaybedenler Grubu’nda, Team Kaliber, FaZe Clan, Rise Nation, FAB Games ve Team eLevate’i geçen Spylce, Team EnVyUs’ın rakibi olmayı başardı. Spylce A grubunda Millenium, eUnited, Black Forest Games’in önünde lider bitirip, Kazananlar Grubu’na yükselmiş, ilk turda Hyper Games’i 3-0 geçerken, ikinci turda FAB Games’e 3-2 kaybederek, Kaybedenler Grubu’na düşmüştü.

Final karşılaşmasında karşı karşıya gelen Team EnVyUs ile Splyce arasındaki mücadele Team EnVyUs’ın 3-1’lik üstünlüğü ile sona erdi ve iki kez kaçan şampiyonluktan sonra Team EnVyUs sonunda Dünya Şampiyonluğu’na ulaşmayı başardı.

2016 Call of Duty World League Championship Grup Aşaması
2016 Call of Duty World League Championship Grup Aşaması
2016 Call of Duty World League Championship Kazananlar Grubu
2016 Call of Duty World League Championship Kazananlar Grubu
2016 Call of Duty World League Championship Kaybedenler Grubu
2016 Call of Duty World League Championship Kaybedenler Grubu
2016 Call of Duty World League Championship Finaller
2016 Call of Duty World League Championship Finaller
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.