SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-Spor

2016 Hots Global Championship Summer’da Şampiyon Tempest Oldu!

heroes-of-the-storm

İsveç’te düzenlenen Dreamhack kapsamında gerçekleştirilen 2016 HotS Global Championship Summer turnuvasında şampiyon belli oldu. Sekiz bölgeden gelen katılımcılarla düzenlenen turnuvada, ilk olarak düşük torbada yer alan takımlar arasında grup maçları oynandı. Gruplarında ilk iki sıraya giren, MVP Black, X-Team, mYinsanity ve Please Buff Arthas takımların ana etkinliğe katılmaya hak kazandı.

Bu aşamada yer alan Renovatio I, Negative Synergy, Gale Force eSports ve Big Gods takımları turnuvaya veda eden takımlar oldu. Ana etkinlikte yer alan seri başı takımlarla birlikte yeniden gruplara dağılan takımlardan yine ilk iki sırayı alan MVP Black, eStar Gaming, Tempest ve mYinsanity takımları Yarı Finaller’e yükselmeyi başardı. Bu aşamada da Team Naventic, Please Buff Arthas, Team Dignitas ve X-Team takımları turnuvadan elendi.

Yarı Final aşamasında MVP Black, mYinsanity’i 3-1 ile geçerken, diğer eşleşmede Tempest, eStar Gaming’i 3-1 ile geçmeyi başararak Final’e yükseldi. Final karşılaşmasında iki Koreli takım kozlarını paylaştı ve Tempest, MVP Black’i 3-2 yenmeyi başardı.

Bu sonuçla birlikte son şampiyon MVP Black, ünvanını Tempest’a kaptırdı. Tempest bu şampiyonlukla birlikte $150.000’lık ödülün de sahibi oldu. MVP Black ise ikincilik ödülü olarak $75.000’ı kasasına koydu.

2016 HotS Global Championship Summer
2016 HotS Global Championship Summer
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.