E-Spor

2016 MSI ve IWCT’ın Yapılacağı Yerler Belli Oldu!

Riot Games’in geliştirdiği MOBA türündeki yapım League of Legends, eSpor arenasının demirbaş oyunlarından biri. Altı sezondur devam eden turnuva serisinde geçtiğimiz yıl değişikliğe gidilmişti. Uluslararası organizsyonların daha da arttırılması için Kış/Bahar sezonlarından yaz sezonuna geçiş sırasında büyük bir turnuva organize edilmeye başlandı.

Bölge şampiyonlarının yer aldığı turnuva MSI adıyla düzenleniyor. NA LCS, EU LCS, LPL, LCK ve LMS liglerinin Kış/Bahar sezonu şampiyonları MSI’a direk olarak katılırken, Wild Card bölgeleri ilk olarak kendi aralarında karşılaştıktan sonra şampiyon olan ekip MSI’a katılacak.

MSI’da bu sezon yeni bir format değişikliğine gidildi. Geçtiğimiz sezon tek maç üzerinden lig usulü olarak yapılan turnuvada, bu sene çift maç üzerinden lig usulü olarak yapılacak. MSI’da lig maçları 4-8 Mayıs tarihlerinde oynanacak. Finaller ise 13-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. MSI 2016 organizasyonu için ev sahibi olarak Çin, Shanghai Oriental Sports Center seçildi.

MSI’a katılacak olan son takımı belirleyecek olan IWCT 2016, 16-23 Nisan tarihlerinde Meksika’da yapılacak.

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.