SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

2D Hayatta Kalma – Korku Oyunu Noct’a Bir Göz Atın

Noct, Hotline Miami gibi tam tepeden bakış açısıyla oynanan bir hayatta kalma ve korku oyunu.

Dünyanın, tıpkı Lovecraft öykülerindeki gibi antik bir kötülük tarafından neredeyse yok edildiği bir ortamda geçen oyunda korkunç yaratıklara karşı mücadele edeceksiniz. Yine Lovecraft’tan esinlenildiği söylenebilecek bu devasa ucubelerle mücadele ederken pek de iyi anlatılamayan bir sebepten ötürü oyundaki tecrübenizi gökyüzündeki bir termal görüntüleme uydusundan seyredeceksiniz. Konuya bağlama konusunda oldukça başarısız gibi görünse de, aşağıdaki fragmanda da görebileceğiniz gibi bu durum oyuna inanılmaz bir sanat tarzı katmış. Özellikle silahtan çıkan mermi kovanlarının sıcak oldukları için parlak görünmeleri gibi detaylar çok etkileyici.

Oyunun bir diğer özelliği de online oynanabilmesi. İsterseniz kendiniz de host olabiliyorsunuz ve birileriyle oynamak veya tamamen kendi başınıza oynamak sizin elinizde. Beraber oynarken diğer oyuncuların bir tehdit oluşturup oluşturmayacağından emin değilim, zira erken erişim sayfasında net bir şekilde belirtilmemiş. Ama tahminimce bu da oyunun bir parçası olacaktır, tabii isterseniz. Oyunda diğer hayatta kalma oyunları gibi yiyecek, silah ve işe yarayacak özel eşyaları toplayıp bu canavarlara karşı hayatta kalmaya çalışacaksınız.

CS3K adlı bir ekip tarafından geliştirilip Devolver Digital tarafından dağıtılan oyun bu sene içinde Steam erken erişimde oyuncularla buluşacak.

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.