SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

2K Games’in Başı Dövmecilerle Dertte!

nba-2k16

2K Games’in, Visual Concepts ile birlikte geliştirdiği NBA 2K serisi oyunlarında yer alan bazı basketbolcuların dövmecileri, tasarımlarının oyunlarda izinsiz olarak yer almasından dolayı yapımcı firmayı dava etti.

LeBron James, Kobe Bryant, Kenyon Martin, DeAndre Jordan ve Eric Bledsoe gibi basketbolcuların dövmelerinin oyunda birebir ya da benzerinin bulunması dövmecileri rahatsız etti. Dövmeciler açtıkları davada bir dövme için $819.500 talep etti. Konuyla ilgili olarak oyuncularn dövmelerinin haklarını elinde bulunduran Solid Oak Sketches firması 2K Games’e 1.144.000 dolarlık bir anlaşma sunduğunu ve 2K Games’in bunu kabul etmediğini belirtti.

Bu davanın bir benzeri daha önce THQ’nun geliştirdiği UFC Undisputed 3’te yaşanmıştı. UFC dövüşçüsü Carlos Condit için yaptığı dövmenin izinsiz olarak oyunda yer almasından dolayı dava açan Victor Escobedo 4.1 milyon dolar talep ettiği davayı kazanmış ancak $22.500 tazminat alabilmişti.

NBA 2K
NBA 2K
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.