SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

8 MİLYON DOLAR ÖDÜLLÜ FORTNITE ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR!

Epic Games‘in başarılı Battle Royale oyunu Fortnite, ilginç işlere imza atmaya devam ediyor. 5. Sezonun başlamasıyla birlikte, 8 milyon $ ödül havuzuna sahip bir etkinlikler serisi de başlamış oldu. Yurtdışında bazı büyük şehirlerde insanların karşılarına çıkan Fortnite Lamaları, birçok insanda merak uyandırdı.

Fortnite ekibi, bir blog yazısıyla paylaştıkları duyuruda, toplam 8 milyon $ ödül havuzuna sahip yeni etkinliklerini duyurdu. Fortnite Summer Skirmish Series olarak adlandırılan bu yeni etkinlikler serisi, 250,000$ ödüllü Duos etkinliği ile başlayacak. Duos etkinliğiyle başlayan bu seride derece elde eden oyunculara toplam 8 milyon $ ödül dağıtılacak. Haftalık olarak düzenlenecek bu etkinlikler serisinin kuralları ve konsepti haftadan haftaya değişkenlik gösteriyor olacak.

Yayınlanan duyuruda etkinliğe seçilen katılımcıların Fortnite topluluğundaki içerik üreticileri ve oyundaki rekabetçi ortamda başarısını kanıtlamış oyuncular olduğu söylendi. Fortnite ekibi, yaptığı duyuruda diğer oyuncuların tetikte kalmalarını, katılımcıların bir sonraki hafta değişeceğini de belirtti. Bu haftanın etkinliği Duos, Fortnite’ın 5. Sezonuyla birlikte 12 Temmuz 2018 itibariyle başlıyor olacak. Etkinlik için seçilen katılımcılara, etkinliğe katılmaları için gerekli davetiyeler şimdiden gönderildi. Duos etkinliğinden sonra gerçekleşecek etkinliklerin katılım şartları ve ödülleri ilerleyen zamanda tekrar açıklanacak. 

Fortnite’da 5. Sezon heyecanı devam ederken, ortada henüz gizemi çözülemeyen bazı işaretler bulunuyor. Fortnite Resmi Twitter Hesabı üzerinden paylaşılan gizemli resimler, oyuncular tarafından merakla karşılanan ipuçlarından yalnızca bir tanesi. Fortnite hayranlarının merakla beklediği geri sayımın ardından oyun içinde gökyüzünde bir yarık meydana gelmişti. İşte bu geri sayımın bitmesinden bu yana, Fortnite adına birçok ilginç olay yaşandı. Avrupa’da ve Amerika’da şehirlerde dolaşan Fortnite Lamaları oyuncular tarafından fotoğraflanırken, California’da çöl gezintisi yapan bir fotoğrafçı, çölün ortasında bir Durr Burger fotoğrafladı. Günlük hayatın içinde görülmeye başlanan bu ipuçlarının anlamı henüz çözülebilmiş değil.

Fortnite
California’da fotoğraflanan Durr Burger

Fortnite resmi hesaplarından paylaşılan iki teaserda sırasıyla Antik Mısır ve Viking Dönemi imgeleri dikkat çekerken, Fortnite Resmi Twitter Hesabı tarafından paylaşılan “Worlds Collide” (Dünyalar Çarpışıyor) mesajı, oyuncular tarafından yeni sezonun temasının “zaman yolculuğu” olacağı şeklinde yorumlandı.

Fortnite’ın 5. Sezonu, takvimlerin 12 Temmuz 2018’i göstermesiyle birlikte başlamış oldu.

Fortnite
Fortnite Sezon 5 | Worlds Collide
Baturhan Yondemir
1989 yılından bu yana Prince of Persia oynuyorum.