SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

ACTIVISION BLIZZARD GELECEK PLANLARINI AÇIKLADI

Activision Blizzard şirketinin yaptığı 4.çeyrek toplantısında neredeyse 800 çalışanını işten çıkararak iş gücünü %8 azaltacağını duyuruldu. CEO Bobby Kotick “2018 sonuçları geçmişten bu yana aldığımız en iyi rakamlar da olsa biz kapasitemizin farkında değildik. Gücümüzü tamamen kullanabilmek için birçok önemli yönetim değişiklikleri yaptık. Bu değişiklikler piyasada bulunan yararlanabileceğimiz fırsatların sayısını daha da arttırdı. Buna özellikle güçlü reklam yapabilme yeteneklerimiz, milyonlarca oyuncuya dijital olarak ulaşma imkanımız ve üstün yetenekli çalışanlarımız sayesinde ulaşabildik.” dedi. Kotick, daha çok canlı servislere, Battle.net, espor ve reklamlara yoğunlaşacağını belirtti.

Bununla beraber 2019 yılında, bir dizi yeni içerik üretileceğini ve eldeki üretim hızının artacağını ayrıca; hali hazırda mevcut olan Call Of Duty, Candy Crush, Overwatch, Warcraft, Hearthstone gibi markaların geliştirici sayılarını %20 arttıracağını belirtti. Ayrıca idari maliyetleri azaltarak kar amacı güttüklerini sözlerine ekledi. Espor arenasıda Overwatch üzerine yoğunlaşacaklarını ve Warcraft gibi markalara daha çok içerik geliştireceklerini açıklamalarına ekledi.

Eren Babayeğit
the authorEren Babayeğit
Silent Hill'e habersizce düşmüş, God of War'da kin kusmuş, The Last of Us ile bütünleşmiş biri. Kitap okur, duymadığı müzikte dans eder. Yaramaz bir çocuk olursanız, belki bir gün siz de kendisini görebilirsiniz.