SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Activision, Call of Duty için Sony İle Anlaşmaya Vardı

Call of Duty Black Ops 3

Son yıllarda oyun geliştiricilerinin konsollarla yaptığı anlaşmalar hepinizin malumu. PS4’e özel olarak geliştirilen Destiny, Microsoft’un özel oyunu Titanfall ve zamanlı özel oyun Tomb Raider’ı örnek olarak gösterebiliriz.

Son dönemlerde Microsoft ile olan anlaşması olan Activision’ın, yeni gelecek oyun olan Call of Duty: Black Ops III için Sony ile anlaşma kararı aldı. Bunda yeni nesil konsollarından PS4’ün Xbox One’a üstünlük kurması sebep olarak gösteriliyor.

Microsoft ise karlı bir anlaşmayı kaybettiği için bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Yapılan açıklamaya göre oyuncular yine en iyi FPS deneyimini, Halo ve Call of Duty oyunlarını Xbox üzerinden oynanaya devam edebilecekleri belirtildi.

Activision’ın Sony ile yaptığı anlaşmaya göre, oyunun tüm içerikleri ilk olarak Playstation platformlarına gelecek. Bir ay sonra ise geri kalan platformlara çıkış yapacak.

black-ops-3
Call of Duty: Black Ops III
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.