SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Advanced Warfare’e Klasik Call of Duty Haritaları Gelebilir

VG24/7’ye konuşan Sledgehammer Games yetkilileri, klasik Call of Duty haritalarını Advanced Warfare’de yeniden yapmayı planladıklarını söyledi.

Kurucu ortak Michael Condrey’e göre, son DLC olan Havoc’u oynayan oyuncular, Advanced Warfare’deki Exo özelliklerinin ve dikey oynanışın klasik haritalara nasıl uyarlanabileceğini sormaya başladı. “Havoc DLC’sinde sıkça karşılaştığımız bir geri bildirim, hayranların klasik haritaları Advanced Warfare’de görmek istemesi oldu. Atlas Gorge’la yaptığımız gibi, serinin klasik bazı haritalarını dikey oynanış ve Exo özelliklerini kullandıracak şekilde yeniden yapmak için araştırma yapıyoruz.” diyen Condrey, “Dikey oynanış, Advanced Warfare ile gleen yeni hareket sisteminin en önemli özelliğiydi ve Havoc DLC’si ile bunun üzerinde yoğunlaştık. Önümüzdeki DLC için daha da sağlam planlarımız var, bu yüzden bizi takip edin.” diyerek serinin hayranlarına müjdeyi verdi.

Modern Warfare ve Black Ops serilerindeki haritaların uyarlanması mümkün görünüyor. Şahsen Call of Duty 2’nin efsane haritalarını da yeni oyunlarda görmek isterim ama oyunun gelecek konsepti çerçevesinde bunun olması pek olası görünmüyor. Yine de Titanfall ile başlayıp Destiny ile devam eden, haritaya farklı yüksekliklerde pek çok alan koyarak sadece ön arka sağ sol değil, üstünüze ve altınıza da bakmanızı gerektiren dikey oynanış sisteminin popülerliği FPS oyunlarda kendini göstermeye devam ediyor. Hem sizin maruz kaldığınız tehdidi hem de sizin saldırıdaki taktiksel seçeneklerinizi genişleten bu yeni sistem hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.