SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-SporHABERLER

Anıl “Holyphoneix” Işık’a Bir Ceza Daha!

League of Legends

2014 Dünya Şampiyonası’ndan sonra sürpriz transferiyle gündeme gelen ama daha sonra transfer olduğu takımda Muhammed “Theokoles” Işık ile anlaşamadığı içi takımdan ayrılan ve sebeplerini tartışma ortamı yaratacak şekilde açıklayıp Riot Games tarafından 1 maç ceza alan Dark Passage oyuncusu Anıl “Holyphoneix” Işık’a yeni bir ceza daha verildi. Verilen bu cezanın konusu ise sportmenliğe aykırı davranış ve oyunculara kötü örnek olmak.

Geçtiğimiz günlerde, e-spor gündeminde bomba etkisi yaratan, Anıl Işık’ın EloBoost yani para karşılığı hesap yükseltme ile ilgili bir pazarlık yaptığı, ses kaydı paylaşılmıştı. Kayıtta açıkça hesap yükseltmek için bir pazarlık döndüğü barizdi.

Ancak Dark Passage’ın resmi Facebook sayfasından bunun iki arkadaşın şakalaşma için yaptığı bir kayıt olduğu ve ikilinin araları bozulunca karşı tarafın Anıl Işık’ı karalama çabası olduğunu duyurmuştu. Bu olayları dikkatle inceleyen ve araştırmalarını yapan Riot Games, Anıl Işık ile ilgili kararını duyurdu. İşte Riot’un Anıl Işık hakkındaki ceza açıklaması şöyle;

“Geçtiğimiz günlerde League of Legends Şampiyonluk Ligi takımlarından Dark Passage oyuncusu Anıl “HolyPhoenix” Işık’ın, para karşılığında ELO yükseltme yaptığına dair bir ses kaydı ortaya çıkmıştır.

Söz konusu ses kaydı ortaya çıktığı andan itibaren Riot Games eSpor ekibi tarafından detaylı bir inceleme başlatılmıştır. Adı geçen oyuncularla ve videoyu yayınlayan kişilerle yapılan görüşmelerin yanı sıra, Riot Games Oyuncu Destek ekibinin teknik araştırması sonucu hiçbir ELO yükseltme bulgusuna rastlanmamış ve böyle bir durumun söz konusu olmadığı tespit edilmiştir.

Her ne kadar ortada ELO yükseltme ile ilgili bir kusur olmasa da, topluluğa örnek olmakla yükümlü bir sporcunun bu tarz davranışlar içinde bulunmaması ve profesyonel bir sporcuya yakışır şekilde davranması gerekmektedir. Bu doğrultuda, bir sporcuya yakışmayan sportmenlik dışı bu hareketi nedeniyle Anıl “HolyPhoenix” Işık, 1 (bir) maç oynamama ve 500 TL para cezası almıştır.

Bu tür profesyonellik dışı davranışların cezaları artarak devam edecek ve bu davranışlara göz yumulmayacaktır.

Riot Games Türkiye”

Böylelikle Anıl Işık’ın cezası iki maça yükselmiş oldu.

Anıl "HolyPhoneix" Işık
Anıl “HolyPhoneix” Işık
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.