HABERLER

APEX LEGENDS TELEFONLARIMIZI FETHETMEYE GELİYOR.

Gündeme bomba gibi düşen Apex Legends, bir saniye boş durmuyor. Anlık oyuncu sayısıyla dikkatleri üzerine çeken oyun için gerçekleştirilen pazarlama stratejisinin de önemi büyük. Electronic Arts, oyun çıkalı çok az bir süre geçmiş olmasına rağmen, şimdiden geleceği düşünmeye başladı. Titanfall evreninde geçen ve Respawn Entertaintment tarafından geliştirilen ücretsiz Battle Royale oyunu Apex Legends, PUBG ve Fortnite’a karşı daha büyük bir rakip olabilmek için IOS ve Android sürümlerini geliştirilmek istiyor.

Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson konu hakkında, Daha önceden de belirttiğim gibi, oyunu zamanla mobil ve “cross-play” olarak yayınlamanın yollarını arıyoruz ve oyunun Asya’da muazzam bir değere ulaşacağını bekliyorum, ki bunun için sürekli iletişimdeyiz.” açıklamasını yaparken, rakiplerine göre bir hayli fazla sistem gereksinimine ihtiyaç duyan Apex Legends’ın mobil platformda bu kaliteyi nasıl sağlayacağı merak konusu.

Üst seviye oynanışı ve Battle Royale türüne getirdiği kimi yeniliklerle dikkatleri odak noktası olmayı başaran oyuna ait mobil versiyonun ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor. Yakın bir zaman sonra Apex’i mobilde görebileceğimizi tahmin ederken,  PUBG ve Fortnite tarafından nasıl bir cevap gelecek göreceğiz.

Eren Babayeğit
the authorEren Babayeğit
Silent Hill'e habersizce düşmüş, God of War'da kin kusmuş, The Last of Us ile bütünleşmiş biri. Kitap okur, duymadığı müzikte dans eder. Yaramaz bir çocuk olursanız, belki bir gün siz de kendisini görebilirsiniz.