SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

APEX LEGENDS ÜCRETSİZ OLARAK GELİYOR

Electronic Arts‘ın sevilen oyunlarından olan Titanfall‘un battle royale türevi olan Apex Legends, 4 Şubat Pazartesi günü duyurulacak ve oyunculara beğenisine sunulacak. Geçtiğimiz günlerde pek çok yayıncıyı ve espor oyuncusunu Los Angeles’a davet eden EA, oyunun ilk gösterimini bu etkinlikte yapmıştı, Ardından TheQuartering adlı YouTuber tarafından ortaya atılan çıkış tarihi ile ilgili iddiadan sonra, şimdide Espor yazarı Rod Breslau tarafından aynı tarihi belirten “Oyun hakkında bilgi sahibi olan kaynaklar, Respawn’ın 4 Şubat Pazartesi günü Apex Legends’ı duyuracağını onayladı. Titanfall Hero Battle Royale modu PC, PS4 ve Xbox One’da oyunculara ücretsiz olarak sunulacak.” şeklinde bir tweet paylaştı. 

Rod Breslau’nun içeriden aldığı bilgilere göre oyuncular ve yayıncılar Respawn Entertainment‘ın Apex Legends oyununu deneme fırsatı da bulmuş. İlk açıklamalara göre Apex Legends 3 kişilik takımlardan oluşan 60 kişilik bir sunucuda oynanabilecek. Oyun, aynı diğer F2P battle royale oyunlarda olduğu gibi çeşitli loot box ve oyun içi kozmetik öğelerine sahip olacak. Apex Legends‘ın aslında Titanfall mekaniklerine sahip olmayacağı ve Valve‘ın Source oyun motorunda çalışacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Her ne kadar Electronic Arts ve loot box kavramları yanyana geldiğinde içimiz pek rahat etmesede, Apex Legends yavaş yavaş popülerliğini kaybeden battle royal türüne biraz renk getirebilir. 

Eren Babayeğit
the authorEren Babayeğit
Silent Hill'e habersizce düşmüş, God of War'da kin kusmuş, The Last of Us ile bütünleşmiş biri. Kitap okur, duymadığı müzikte dans eder. Yaramaz bir çocuk olursanız, belki bir gün siz de kendisini görebilirsiniz.