SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Apple’dan Çevre Duyarlılığı!

Elektronik ve yazılık şirketi olan Apple çevre duyarlılığına olan katkısını yeni bir proje ile taçlandırmaya devam ediyor. İlk olarak yeniden şatış değeri olan eski ürünlerini getiren kullanıcılara yeni ürünler için hediye kartı veren Apple, şimdi de kendi firmasına ait eski, bozulmuş ürünleri ücretsiz olarak yenileyerek tekrar kullanılabilir duruma getirip kullanıcısına geri veriyor. Hediye kartları ise işlemden geçirilen ürünlerin bazıları için geçerli olacak.
apple-logo
Şirket ayrıca kendi ürünleri ve çevrimiçi servislerinin neden olduğu kirlenmeyi azaltmak amacıyla  tüm satış mağazaları, büroları ve veri merkezlerinde yenilenebilir enerjiye ağırlık verileceğini duyurdu. Özellikle kendi sitelerinde Çevre bölümü açarak çevreye olan duyarlılıklarını devam ettireceklerini ve bundan vazgeçmeyeceklerini de belirttiler.
Güneş ve rüzgar enerjisine olan ilgiyi artırmak ve daha az elektronik atık göndermek de Apple’ın çevre duyarlılığı kapsamındaki projeleri arasında yer alıyor.

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.