SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Askıya Alınan Alan Wake 2’nin Prototip Görüntüleri Yayınlandı!

Alan Wake

Alan Wake’in piyasaya sürülmesinden sonra oyuncular tarafından çok beğenilince yapımcı ekip, devam oyununu geliştirmek için çalışmalara başlamıştı. Hatta oyunculardan alınan tepkiler o kadar iyiydi ki yapımcılar sadece bir iki oyunluk bir seri değil daha fazla sürebilcek bir serinin düşüncesi içine girmişlerdi.

Ancak daha sonra Remedy, herkesi hayal kırıklığına uğratarak Alan Wake: American Nightmare adlı oyunu piyasaya sürmüştü. Ama oyuncular bir ümit hala Alan Wake 2’yi beklemeye devam etmekteler. Polygon’da bu merakı gidermek için yapımın yaratıcısı Sam Lake’e ulaştı. Sam Lake’in konuyla ilgili açıklamaları şöyle;

Alan Wake’in son günlerine yaklaşırken toplanmış serinin devamı hakkında konuşuyorduk. İlk oyunun çıkışının sonrasında devam oyunu üzerinde çalışmaya başlamıştık. Bu, planlamadan daha öte bir şeydi. Çünkü hazırlıklarımızda Alan Wake ve Alan Wake 2’den daha da ilerisi vardı.

Farklı açılardan Alan Wake evrenini oldukça geniş görüyorduk. Alan Wake 2 için bir prototip hazırladık ve yayıncı aramaya başladık. Ancak yayıncı arayışımız sonuçsuz kalınca daha ucuz ve maliyeti düşük olan Alan Wake: American Nightmare’i piyasaya sürdük ve Alan Wake 2’yi askıya aldık.

Umarım Alan Wake 2 projesini hayata geçirebiliriz. Alan Wake üzerine çalışmayı hala çok istiyorum. Ancak doğru zamanı beklemek gerek. Çünkü Quantum Break üzerinde çalışırken, Alan Wake’e yönelmek doğru bir hamle olmaz. Alan Wake’in hakettiği devam oyunu bu şekilde geliştirilemez.

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.