SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

ActionHABERLERRPG

ASSASIN’S CREED ODYSSEY’IN İKİNCİ DLC’Sİ FATE OF ATLANTIS 23 NİSAN’DA ÇIKIYOR

Assasin’s Creed Odyssey çıktığı günden bu yana popüler bir oyun oldu ve 2018’in en iyi oyunları arasında gösterildi. Antik Yunan’da geçen oyun cıvıl cıvıl ortamı, tarihi karakterleri ve mitolojik yaratıklarıyla oyuncuların ilgisini topladı.

Oyunun ilk DLC’si olan The Legacy of the First Blade oyuncularla 4 Aralık 2018’de buluşmuştu. Bu DLC ile birlikte oyuncular Kral Xerxes’i öldüren Darius ile tanışıyor ve suikastçıların neden gölgeler içinde savaştıklarını öğrenme şansını öğreniyorlardı. Oyunun ikinci DLC’si olan Fate of Atlantis ilk olarak 23 Nisan 2019’da çıkacak ve ilerleyen haftalarda yeni bölümleri de gelecek.

DLC’nin ilk bölümünün adı Elysium Fields adına sahip ve ilk bölüm Yunan ahiretinde geçiyor ve Yunan Tanrılarıyla etkileşime girip mitolojik yaratıklarla savaşacağız. Gösterilen fragmanda Kerberos’u (Hades’in yönettiği ölülerin bulunduğu yeraltı kapısının bekçiliğini yapan üç başlı köpek) bir parça olsun gördük ve bu yaratıkla da savaşacağımız aşikar. Bilindiği üzere önceki Assasin’s Creed oyunlarında insanüstü olan varlıkların adları Yunan Tanrılarından geliyordu. Bu yüzden Fate of Atlantis hikayesi Assasin’s Creed tarihi boyunca bahsedilen bu varlıklara ışık tutabilir. Ayrıca, yeni efsanevi eşyalara sahip olabilirsiniz.             

Fate of Atlantis sahip olduğunuz yetenekleri daha fazla özelleştirmeniz sağlayacak ve yeni yetenekler eklenecek. İlk bölümde alabileceğimiz yetenekler: Ares Bull Charge, Might of Artemis, Kronos Time Warp ve Ares Madness olacak.             

Ana oyunu daha önce oynadıysanız, DLC’ye erişmek için Between New Worlds and the Heir of Memories görevlerini 28 veya daha üst bir seviyede tamamlamanız gerekir. Doğrudan Fate of Atlantis hikayesine geçmek isterseniz, Fate of Atlantis kısayolunu kullanabilir ve önceden ayarlanmış Yetenekler ile seviye 52’ye başlayabilirsiniz. Ancak bu seçeneği kullanırsanız, ilerlemenizi ana oyuna taşıyamazsınız veya başarım elde edemezsiniz.             

Son olarak Fate of Atlantis DLC’sinin fiyatı 25$ olarak belirlendi. Fate of Atlantis DLC’sinin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.