SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Assassin’s Creed Unity 900p Çözünürlük ve 30 FPS ile Çalışacak

Assassin's Creed Unity

Ubisoft’un bugün yaptığı açıklamaya göre, tartışmalara yol açmamak ve eşitliği sağlamak adına Assassin’s Creed Unity‘nin hem PS4’te hem Xbox One’da 900p çözünürlük ve 30 fps ayarlarında kilitlendiğini duyurdu. Vincent Pontbriand’ın yaptığı açıklama, beraberinde bambaşka tartışmalar getirecek gibi…

“Yalnızca grafik bazlı düşünülse 100 fps’de de oyun çalışabilir” diyen Pontbriand, oyunun kalabalık toplulukları da destekliyor olması ve bununla birlikte ortaya çıkan yapay zekanın da getirdiği yükten ötürü böyle bir uygulamaya gittiklerinin altını çizdi.

Kişisel olarak 900p çözünürlüğün kabul edilebilir olduğunu uzun tartışmalar sonunda düşünmeye başladıysam da 60 fps’nin altında oyun oynamanın sıkıntı yaratacağı fikrindeyim. Ubisoft çözünürlükten fedakarlık yaparken en azından fps’yi 60’a çekebilseydi, daha hayırlı bir iş yapmış olacaktı diye düşünüyorum. Bu yaptıkları değişiklikler yüzünden, Ubisoft, oyuncu topluluklarından gelecek olan sert tepki ile pişman olabilir. Bekleyip hep beraber neler olacağını göreceğiz.

Ayrıca Assassin’s Creed Unity’nin, 13 kasımda Avrupada çıkışını gerçekleştireceğini de hatırlatalım.

Assassin's Creed Unity
Assassin’s Creed Unity
Orhun Kayaalp
the authorOrhun Kayaalp
30 yaşıma geldim hâlâ oyun oynuyorum.