SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Atari: Game Over Belgeseli Xbox Live’da Yayımlandı

Bir zamanların mega oyun yayımcısı Atari’nin çöküşünü anlatan ve yapımcılığını Microsoft’un üstlendiği belgesel film Atari: Game Over, sonunda Xbox Live’da yayımlandı.

E.T. The Extra-Terrestrial oyununun Atari 2600 sistemi için yayımlanmasının ardından yaşanan çöküş konu ediliyor. Oyunun muazzam başarısızlığı sonrası kalan kopyalarının New Mexico çölüne gömüldüğü şehir efsanesini irdeleyen film, çekimleri esnasında bu kasetlerin gerçekten de çölde yapılan kazı sonrası bulunmasıyla da gündeme gelmişti. Ülkemizdeki oyun salonlarının “Atari salonu”, her türlü ev konsolunun da markasına modeline bakılmaksızın “Atari” olarak adlandırılmasına sebep olacak kadar büyük, ünlü ve başarılı bir marka olan Atari’nin çöküş hikayesi, özellikle son günlerde skandallarla sarsılan bazı firmalar için ibretlik bir ders olabilir. Tabi oyun sektörüyle az çok ilgilenen herkesin izlemesi gereken bir yapım.

Atari’nin önemli isimleriyle röportajlar da içeren belgesel, Xbox Live abonesi herkes için Xbox Video uygulamasından izlenebilir durumda. Xbox 360 veya Xbox One sahibiyseniz bir göz atmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Fragmanı da aşağıda. İyi seyirler!

Güncelleme: Eğer oyunlarla ilgili belgeseller ilginizi çekiyorsa, indiriminde 21 saat kalan GOG bundle‘ını da tavsiye ediyorum. İndirimi kaçırsanız bile sitede oyunlarla ilgili belgeseller bulmanız mümkün.

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.