SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

ActionHABERLERMMO

Atlas Kullanıcılarını Çileden Çıkartıyor

The Game Awards’da erken erişim oyunu olarak duyurulup piyasaya sunulan Atlas kullanıcılara saç baş yolduruyor. Oyun ilk başta Ark isimli oyun için bir ek paket olarak düşünülürken, ek paketin büyümesi ile bambaşka bir oyun haline gelmişti. Atlas, The Game Awards’daki gösteriminin ardından büyük bir oyuncu kitlesinin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Zira Atlas hem MMO türünde bir yapım, hem de çok dolu bir dünyayı bizlere vaat ediyordu. Oyunda denizlerde gemilerle gezmekten, korsanlık yapmaktan, ejderha kovalamaya kadar pek çok seçenek oyunculara sunuluyor. Atlas, bir MMO için düşünülebilecek içeriklerden çok daha fazlasına sahipti.

Oyun her ne kadar heyecan yaratsa da çıkışının ardından optimizasyon ve server sorunları ile boğuşuyor. Hatta bazı performans testlerinde, 2080 Ti ekran kartının dahi oyunu ultra grafiklerde çalıştırmaya yetersiz kaldığı iddia ediliyor. Oyunun mağaza sayfasına girip baktığınızda optimizasyondan şikâyetçi olan pek çok kullanıcının da yorumunu görmeniz mümkün. Tüm bunların üzerine oyuncular Atlas’ı iade etmek için Steam’in kapısını çalmaya başlamış durumda. Öyle görünüyor ki Valve firması da bu durumun farkında. Steam, Atlas oyunu için gelen iade taleplerini kabul etmekte. Normal şartlarda Steam’den satın aldığınız bir oyunu iade edebilmeniz için 2 saatin üzerinde o oyunu oynamammış olmanız gerekli. Ancak Atlas‘ta 2 saatin üzerinde oynanış suresine sahip olan oyuncular da oyunu iade edebildiklerini ifade etmekte. Kullanıcıların hatırı sayılır bir bölümü 2 saat içerisinde oyuna dahi giremediklerini belirtiyor

Son zamanlarda erken erişim oyunu olarak henüz hiç hazır olmayan oyunları karşımıza çıkarmaya başlayan yapımcılar umarım daha oynanabilir oyunlar ile karşımıza çıkarlar. Oyunun daha ilk etaplarında, oyuncuyu bu sancılı döneme ortak etmek maddi açıdan oyun yapımcılarına projeyi devam ettirebilmek adına gelir sağlasa da, ilerleyen zamanlarda oyuncu topluluklarını kendinden soğutmakta ve yapmış oldukları oyunun satışları başarısız olma yolunda ilerlemekteler.