SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Battlefield 1’in Gamescom Trailer’ında Tarihi bir İsim: Arabistanlı Lawrence!

Battlefield 1 ile 1. Dünya Savaşı’na dönecek olmamız bizi heyecanlandırıyor. Gamescom için yayınlanan trailer da heyecanımızı kontrol altına almamızı pek kolaylaştırmıyor.

Aşağıdan izleyebileceğiniz trailer bol aksiyonla dolu. Atlar, trenler, tanklar, savaş alanını tüm kaosuyla bize yaşatacak gibi. Ancak bunların yanında bir ayrıntı daha var ki singleplayer görevlerin konuları hakkında bir nevi ipuçları veriyor.

Trailer’ın sonuna doğru tarih kitaplarında yerini almış olan Arabistanlı Lawrence’ın bahsi geçiyor. Bilmeyenler için özetle Arabistanlı Lawrence, 1. Dünya Savaşı sırasında Arap halkını Osmanlı’ya karşı başarılı biçimde örgütlemiş ve ayaklandırmış olan epeyce ünlü bir kişi. Assassin’s Creed serisinden beri açıkçası tarihi kişileri oyunlarda görmek şahsen beni heyecanlandırıyor, bilemiyorum siz de bu konuda benimle aynı heyecanı paylaşır mısınız?

Ayrıca videoda çalan şarkı Johnny Cash’in God’s Gonna Cut You Down şarkısının remix hali diye ekleyelimve lafı daha fazla uzatmadan sizi trailer ile başbaşa bırakalım:

Orhun Kayaalp
the authorOrhun Kayaalp
30 yaşıma geldim hâlâ oyun oynuyorum.