SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Battlefront Beta’sını 9,5 Milyon Kişi Oynadı

Star Wars Battlefront beta’sı EA tarihinin en büyük beta’sı oldu.

Electronic Arts tarafından yapılan açıklamaya göre PC, PS4 ve Xbox One olmak üzere üç platformda gerçekleşen beta’yı toplamda 9,5 milyon kişi oynadı. Bu etkileyici istatistiği karşılaştıracak veri bulmak da güç. Ağustos’ta gerçekleşen Black Ops 3 beta’sı PS4 tarihinin en büyüğüydü ancak Activision “milyonlar oynadı” demek dışında bir bilgi vermedi. Destiny’nin betası da 4,6 milyon oyuncuya ulaşıp yeni markaların betaları alanında rekorları alt üst etmişti.

EA Star Wars Blog‘da yayımlanan istatistiklere göre oyuncular toplam 1,6 milyar dakika Battlefront oynamışlar. Bu sürede Star Wars’un orijinal üçlemesi 4,2 milyon kez izlenebilirmiş. Darth Vader ve Luke Skywalker’ın her ikisi de 5,9 milyon kez savaş alanına girmiş. 783.392 AT-AT Walker patlatılırken tam 6 milyon oyuncu beta’yı maksimum seviye olan 5. seviyeye kadar oynayıp jump pack’i açmayı başarmış. 9,5 milyondan 6 milyon’unun son seviyeye kadar oynaması da önemli bir başarı.

Star Wars Battlefront 17 Kasım’da Amerika’da, 19 Kasım’da da Avrupa’da PC, PS4 ve Xbox One için piyasaya çıkacak. Bakalım tam sürümün oyuncu sayıları da rekor kırabilecek mi?

Star Wars Battlefront

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.