SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Black Ops 3’ün Eski Nesil Sürümünde Senaryo Modu Olmayacak

Özellikle eski nesilden bu nesile geçiş dönemi eski dönemlere göre daha hızlı oluyor. Hali hazırda aslında pek çok kullanıcı PS3 ve Xbox 360 kullanmaya devam ediyor. Ancak oyun sektörünün oturup aldığı bir karar mı yoksa yapımcılar uğraşmak mı istemiyor bilinmez ama oyunların eski nesil sürümleri ya iptal ediliyor ya da farklı şekilde eski nesil oyunculara sunuluyor.

Activision’ın artık sezonluk dizi gibi her sene çıkardığı oyun Call of Duty kuşkusuz bir önceki neslin en önemli oyunlarından biriydi. Bu serinin yeni halkasi Black Ops 3 yeni konsollar dışında kuşkusuz oyunu yıllarca en yüksekte tutan Xbox 360 ve Ps 3 sahiplerininde beklediği son büyük oyunlardan biriydi. Ancak yapımcı garip bir kararla bu oyuncuları biraz şaşırtacak bir karar aldı.

Oyunun Xbox 360 ve PS 3 sürümünde oyunun senaryo modu yer almayacak.Oyunun co-op tabanlı yapısını bu konsolların kaldıramayacağı ileri sürülerek Black Ops 3’ün multiplayer ve zombi modu dışında herhangi bir içeriğin bu konsollara sunulmayacağı söylendi. Oysa ki ilk açıklamalarda Ps4 ve Xbox One’da 4 kişilik, eski konsollarda ise 2 kişilik co-op hikaye modlarının yer alacağı belirtilmişti.Ancak bu içerik o kadar büyükmüş ki eski nesil konsollar bunu kaldıramıyormuş. Belki Metal Gear Solid 5’i görmeseydik buna inanabilirdik ama bu bahane pek de inandırıcı değil gibi.Tabi eski konsol sahiplerine tek darbe de bu değil. Oyunda yer alan Weapon Paint Shop ve eSports Tools  gibi bir takım özelliklerin de bu konsollara gelmeyeceği açıklandı.

Ama yapımcı bu oyunculara ”güzellik” yapmış.Herhangi bir Free to Play shooter’da yer alabilecek multiplayer ve zombi modu içeriğini oyunculara 60 Dolar’dan değil sadece 50 Dolar’dan satacakmış.

call-of-duty-black-ops-3

Volkan Demirler
the authorVolkan Demirler
Oyun oynarken ve film izlerken kendini ana karakterin yerine koyan adam.