SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Blizzard’dan Sert Uyarı!

Hearthstone

Blizzard’ın geliştirdiği ve milyonlarca oynayanı bulunan Hearthstone, her kart oyununda olduğu gibi olasılık hesaplarıyla oynanan bir kart oyunu. Kartlarınızın olasılıklarını ne kadar iyi hesaplayabilirseniz rakibinize karşı o kadar üstünlük sağlarsınız.

Bazı oyuncular bu kendi zihinleriyle uğraşmak yerine işin basitine kaçmış ve bu hesaplamayı yapan programlar kullanmaya başlamış. Bu programlar sayesinde hangi kartın ne zaman geleceğini hangi güçte olacağını hesaplayan bu programlarla birlikte haksız rekabet ortaya çıkmış.

Bunun farkına varan Blizzard ekibi bu programları kullanılan oyuncuları 2015 yılına kadar oyuna girişini engelledi. Bu engellemelerden sonra engellenmemiş kullanıcılar da dahil böyle bir üçüncü parti uygulama kullanması durumunda kalıcı olarak engelleneceği de belirtildi.

Blizzard’ın hile kullanımına karşı olan bu sert tavrı zarar gören oyuncuları bir nebze olsun rahatlattı.

Hearthstone
Hearthstone
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.