SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Blizzard’tan Yıllar Sonra Yeni Bir Oyun: Overwatch!

Overwatch

BlizzCon 2014’ün açılış seramonisinde, Blizzard’ın bir süredir üzerinde çalıştığını bildiğimiz oyunu Overwatch duyuruldu. Aksiyon FPS türündeki Overwatch, 6’ya 6 takımlar halinde oynanan taktiksel bir multiplayer oyun.

Birkaç ay önce, Blizzard’ın Overwatch ismini tescillediğini sizlerle paylaşmıştık. BlizzCon 2014’te oyunun duyurulmasıyla da yeni detayları öğrenmiş olduk.

Oyunda seçebileceğimiz pek çok farklı karakter bulunuyor ve bu karakterlerin her birinin kendine has özellikleri var. Bu özellikler sayesinde oyunu oynayış tarzınız da hayli değişiyor. Oyunun haritaları da “objective based” denilen, oyuncuların belli bir görevi yerine getirmeleri üzerine tasarlanmış. Bir noktayı ele geçirme (Capture the Point) gibi oyun modlarını Overwatch’ta göreceğiz gibi duruyor.

Overwatch’ı BlizzCon 2014’e gidenler deneme fırsatını bulabildiler, bizler ise beta testlerinin başlayacağı 2014 yılını beklemek durumundayız gibi gözüküyor. Overwatch için yayınlanan sinematik ve gameplay olmak üzere iki trailer’ını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Overwatch
Overwatch
Orhun Kayaalp
the authorOrhun Kayaalp
the Hun