HABERLERMAKALELER

Breaking Bad’in Hınzır Avukatı Saul 8 Şubat’ta Premiyer Yapacak

AMC, Breaking Bad dizisinin hararetle beklenen spinoff’u “Better Call Saul”un pilot bölümünün 8 Şubat 2015 tarihinde ekrana geleceğini duyurdu.

Better Call Saul’un ilk iki bölümü, 8 Şubat ve 9 Şubat’da peş peşe ekrana gelecek. Dizinin sonraki bölümleri ise Pazartesileri yayımlanacak.

Başrol Saul Goodman’ı Bob Odenkirk’ün canlandırdığı dizi, hukuk etiğini yerlerde süründüren avukatın Walter White ile tanışmasından altı sene öncesindeki olayları işliyor. Bu Sony Pictures Television dizisinin yapımcıları ise Breaking Bad’in de yapımcılıklarını yapan Vince Gilligan, Peter Gould, Mark Johnson ve Melissa Bernstein. Dizinin ilk sezonu 10 bölüm olarak duyurulmuşken 13 bölümlük ikinci sezon ise şimdiden onay almış durumda.

AMC başkanı Charlie Collier yeni yapımla ilgili yaptığı açıklamada Breaking Bad hayranlarının, Saul’un her zaman Albuquerque’nun bir numaralı ağır ceza avukatı olmadığını öğreneceklerini söyledi ve ekledi, “Vince Gilligan, Peter Gould, Bob Odenkirk’e, Sony’deki ortaklarımıza ve tüm ekibe teşekkür ediyorum. Her birlikte yeniden ‘pişireceğimiz’ için çok heyecanlıyız.”

Burçhan Yalçın