HABERLER

BU HAFTA HANGİ OYUNLAR YAYIMLANACAK?

İçinde bulunduğumuz hafta özellikle Nintendo Switch için hareketli geçecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz hafta Hellblade: Senua’s Sacrifice gibi görece büyük bir yapımla buluşan Nintendo Eshop, bu hafta ise geçtiğimiz yılların en başarılı indie oyunlarından olan Cuphead ile buluşuyor. Bu hafta Xbox One, PS4, PC ve Switch için hangi yapımlar yolda? Listeyi inceleyelim.

 • Anno 1800 – 16 Nisan

  Anno 1800
  Anno 1800

Uzun yıllardır oyuncularla birlikte olan Anno serisinin yeni oyunu bugün itibariyle satışa çıkıyor. Strateji türünün bu yılki en iddialı yapımlarından biri olan Anno 1800, İngiltere’de endüstri devrimi döneminde geçecek. Anno 1800, yalnızca PC platformunda oyuncularla buluşacak.

 • Final Fantasy X/X-2 Remastered – 16 Nisan

  Final Fantasy X / X-2
  Final Fantasy X / X-2

Final Fantasy serisinden ikisi bir arada paketi! Final Fantasy X ve X-2 bugün itibariyle Xbox One ve Switch oyuncularıyla buluşuyor. RPG türündeki yapımların hikayelerinin de birbirlerini takip ettiğini göz önünde bulundurursak, iki yapımın bir paket olarak satılması oldukça mantıklı görünüyor.

Final Fantasy X, Tidus ve ekibinin Yuna’ya dini bir seyahatte eşlik ettiği ve olayların geliştiği bir senaryoya sahipken; Final Fantasy X-2’de ise Yuna, izini kaybettiği Tidus’u arıyor.

 • World War Z – 16 Nisan
  World War Z
  World War Z
   

PS4, Xbox One ve PC olmak üzere üç ana platformda satışa çıkan World War Z, oyunculara yoğun bir zombi aksiyonu vadediyor.  2013 çıkışlı film baz alınarak tasarlanan oyunda birçok farklı silahı kullanarak zombi avlayabileceğiz. Fakat oyunun ne denli kaliteli olacağı meçhul.

 • Cuphead – 18 Nisan

  Cuphead
  Cuphead

Cuphead’i anlatmaya gerek var mı? İnanılmaz zorluğu, 1930’ların çizgi filmlerini andıran tasarımı ve akıcı oynanışı ile oldukça keyifli bir platform oyunu. Geçtiğimiz yılların en başarılı indieleri arasında gösterilen Cuphead, bu sefer de Nintendo Switch oyuncularıyla buluşacak.

 • Katana Zero – 18 Nisan

  Katana Zero

Katana Zero, ilginç bir platform oyunu olarak Nintendo Switch ve PC platformlarında oyuncularla buluşacak. Tek darbe ile yere yıkılan kahramanımız, zamanı yavaşlatarak düşmanlarını alt etmeye çalışıyor. Fakat bu basit görüntüsünün arkasında ise daha derin bir senaryo yatıyor. Bu senaryonun gizemini ise oynadıkça çözeceğiz.

 

 

Baturhan Yondemir
1989 yılından bu yana Prince of Persia oynuyorum.