SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-Spor

BUI’den, eSpor Girişimi!

eSports.BIU

Almanya’da yer alan ve Avrupa’nın en önemli oyun derneklerinden biri olan olan BUI(Dijital Eğlence Ürünleri Birliği), oyun ve eSpor sektörünün önde gelen önemli firmaları ile birlikte partnerlik kurarak, yeni birlikleri olan eSports.BIU girişimini duyurdu.

Bu birliğin kurulmasıyla birlikte, ilk hedef Almanya’da eSporun resmi olarak tanınmasını sağlamak ve bir çok etkinliğin düzenlendiği Almanya’da, oyuncular için vize sağlanmasında da kolaylık getirmek olduğu belirtildi.

Organizasyon içerisinde yer alan partner firmalar şu şekilde; Microsoft, Sony, Nintendo, Electronics Arts, Activision Blizzard, Ubisoft, Bandai Namco, Gameforge, Wargaming INC, Crytek, Yager, ESL ve F4U Gaming.

Bu firmalardan oluşturulan altı kişilik yönetim kurulu da şu şekilde; Maxi Gräff (Microsoft), Michael Haenisch (F4U Gaming), Thomas Jaskiewicz (Ubisoft), Arne Peters (ESL), Tom Putzki (Wargaming) ve Martin Lorber (Electronic Arts).

eSports.BIU
eSports.BIU
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.