SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Bungie’den Yeni İsim Tescili: Eververse

destiny

Halo ve Destiny geliştiricisi Bungie, “Eververse” ve “Eververse Trading Co.” isimlerini tescilledi.

Gamespot’un haberine göre 19 Mayıs’ta Amerikan Patent Ofisine tam üç tescil için başvuran Bungie, Eververse ve Eververse Trading Co. isimlerinin yanısıra Eververse için bir de logo tescilledi. Klasik olarak video oyunlarından başlayıp cadılar bayramı kostümleri ve aksiyon figürlerine kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan isimler henüz halka duyurulmuş değil. Bungie’nin yakın zamanda Destiny dışında bir oyun geliştirme ihtimalinin düşük olduğunu göz önünde bulundurursak, akıllara ilginç sorular geliyor.

Acaba Bungie, Destiny’deki oyun içi grupların isimlerini tescillemeye mi başladı? Tarz olarak Future War Cult vb. Destiny gruplarının isimlerine benzeyen bir isim. Oyun içindeki grupların ve şirketlerin de isimlerinin tescillenmesi, Destiny markasının farklı satış alanlarındaki geleceği için de önemli olabilir. Bir diğer olasılık da yeni DLC isimleri olması yönünde, ancak mevcut DLC’lerin adlarına ve dedikodusu yapılan esas büyük genişleme paketinin muhtemel adı The Taken King’e baktığımızda Eververse oldukça vasat ve tarz olarak çıkıntı kalıyor.

Son olasılık, belki de en tartışmaya açık olanı, oyun içi pazar sistemi. Destiny geliştiricileri aslında oyuncular arası takas/satış olmasını istemiyor olsa da bazı oyunculardan talep olduğu ortada. Bu yüzden de Bungie, “Kesinlikle yapmayacağız” demek yerine “Değerlendirmeye aldığımız bir fikir” demekle yetiniyordu. Oyun sonu sistemini bozacağı düşünüldüğü için getirmek istemiyor olsalar da takas sistemleri diğer MMO’larda oyun sonuna etki eden bir durum oluşturmuyor. Ancak onlardaki eşya çeşitliliği de çok daha yüksek. Şahsen Destiny özelinde Bungie ile aynı fikirdeyim ama en nihayetinde Bungie her güncellemede halkı dinleyip hatalarını düzeltmeyi bilen nadir şirketlerden biri olarak bunun da altından kalkacaktır. Ne dersiniz? Sizce Eververse Trading Co. Destiny’deki Auction House’un ismi olabilir mi?eververse destiny

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.