SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Call of Duty: Advanced Warfare’ın Satış Rakamları Açıklandı!

Advanced Warfare

Son yıllarda kendini tekrarladığı konusunda eleştiriler alan Call of Duty serinin yeni oyunu, oyunu bu sefer farklı bir tema ile ele alarak takipçilerinin karşısına yepyeni bir oyun çıkardı. Oyun çıkışıyla birlikte rekorlar kırarak büyük satış rakamlarına ulaştı.

Paylaşılan resmi rakamlara göre CoD: Advanced Warfare, bugüne kadar 11,44 milyon adet sattı. Özellikle Black Friday etkinliğinde 1,45 milyon adet satmış. Şatış rakamlarını platformlara ayırdığımızda aslan payı tabi ki PS4’e ait. PS4 sürümü 4,01 milyon, Xbox One sürümü 2,61 milyon, Xbox 360 sürümü 2,21 milyon, PS3 sürümü 2,44 milyon adet satış rakamını yakalamış.

Günümüzde konsol oyunculuğumu yoksa PC oyunculuğumu tartışılırken, CoD’un satış rakamlarından da anlayacağımız üzere, oyuncular konsollara doğru geçiş yapmakta. CoD: Advanced Warfare’in PC sürümü, sadece 163.652 adet satmış.

Call of Duty: Advanced Warfare
Call of Duty: Advanced Warfare
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.