SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Call of Duty: Black Ops 3 PC Sürümü Detayları Belli Oldu

Call of Duty Black Ops 3

Treyarch’a göre Black Ops 3’ün PC sürümü hem çok iyi gözükecek hem de çok iyi çalışacak.

Treyarch, Call of Duty topluluğu içinde PC oyuncularına en fazla önem veren geliştirici olarak bilinir. Öncelikli olarak konsola geliştirilen Call of Duty oyunlarının PC portları sıkıntılara sahne olsa da Treyarch sürümleri iyi optimize edilmiş ve bol seçenekli olarak çıkar. Black Ops 3’te de bu sistem devam edecek gibi görünüyor.

PC sürümünün geliştirme direktörünün twitter hesabı, son zamanlarda pek çok heyecan verici bilgi veriyor. Öncelikle, PC sürümünde tüm sıralamalı maçların kendi sunucularında yapılacağının müjdesini veriyor. Böylece lag konusunda adaletsizlik yaşanmayacak. İkinci olarak ise PC oyuncularının çok talep ettiği FOV yani görüş açısı ayarının oyunda bulunacağını müjdeledi. Böylece Quake günlerinden kalma, pek çok kişide baş ağrısına ve mide bulantısına sebep olan ama kullanabilenin de büyük avantaj sağladığı FOV ayarları PC oyuncularına sunulmuş olacak.

Son olarak PC’deki framerate limitinden bahseden geliştirici, normalde buna bir sınır koymaktan hoşlanmadıklarını ama sıralamalı maçlarda sunucu gücünü korumak ve oyun dengesini sağlamak için bunu yaptıklarını söyledi. Black Ops 2’de singleplayer’da yokken multiplayer modlarda 200FPS limiti olduğunu ve şu an için Black Ops 3 için bu konuda bir şey söylemenin çok erken olacağını sözlerine ekledi.Call of Duty Black Ops 3 Logo

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.