SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Capcom Devam Oyunları İçin Şart Koydu!

Capcom

Japon merkezli oyun devi Capcom, son yıllarda çıkan yeni nesil konsollarda oldukça pasif bir görüntü sergiliyor. Street Fighter’ı oyun dünyasına kazandıran firmanın son yıllardaki bu pasif grafiği de çıkış yapan oyunların devam etmesini seri olarak sunabilmesinin önüne geçiyor. Bu yüzden Capcom şirketi, piyasaya çıkardıkları oyunların devam oyunları için şart koştu.

Capcom’un yaptığı açıklamaya göre devam oyunlarının gelebilmesi için çıkışı yapılan oyunun en az 2 milyon adet satmış olması gerekiyor. Bu konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle;
Örnek verecek olursak eğer bir oyunumuz 2 milyon adet satmazsa devam oyunu için projeleri frenliyoruz. Çünkü biz bu oyun için yeterli beceriyi sergileyememişsizdir ve oyun az satmıştır. Bu sebeble buradan edindiğimiz tecrübeleri başka bir oyuna aktarmayı daha uygun buluyoruz.

Capcom’un bu zamana kadar çıkardığı oyunlardan, Resident Evil, Devil May Cry ve Street Fighter 2 milyon barajını geçmeyi başaran oyunlar olarak göze çarpıyor. Ancak Onimusha, Dead Rising, Megaman, Dragon’s Dogma oyunlarıda oldukça popüler ve artan satış oranlarına sahip oyunları. Bakalım Capcom yeni nesil ile birlikte istediği sayılara ulaşabilecek mi hep beraber göreceğiz.

Resident Evil Revelations
Resident Evil Revelations
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.