SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

CONTROL SON SÜRAT GELİYOR.

Max Payne, Alan Wake ve her ne kadar eleştirilse de Quantum Break gibi yapımlarla oyunseverlerin gönlünü fethetmiş firma Remedy‘e ait Control geçtiğimiz E3‘te duyurulmuştu.  Quantum Break’ten etkilendiği düşünülen oyunun,  benzer bir oyun mekaniğine sahip olacağı ihtimaller arasındaydı ve en büyük merak unsurlarından biriydi. Ancak yeni yayınlanan oyun fragmanı bu önyargıları yıkar nitelikte. 

Oyunun Nvidia‘nın son teknolojisi olan Ray Tracing‘i kullanarak görsel bir şölen yaşatacak olması bizleri mutlu etti. Yayınlanmış olan videoda, Işın Takibi olarak türkçeleştirebileceğimiz teknolojinin oyuna yansımalarının, farklı ortam ve aksiyon sekanslarında deneyim edilerek bizlere sunulması beklentileri arttırdı. Remedy’in Xbox One X ve PlayStation4 Pro‘nun gücünü sonuna kadar kullanacağını belirten oyunun yönetmeni Mikael Kasurinen, oyunda mikro iletime asla yer olmayacağı bilgisini de bizlere sunmuştu. 

3. şahıs kamera açısını kullanarak, son teknoloji silahların yanı sıra, zamanı kontrol edebileceğimiz özel güçlerimizle de düşmanları alt edebileceğimiz oyunda, Jesse Faden‘ı kontrol edeceğiz ve bu gizemle dünya, şimdiden oyunseverlerin merakını üzerine toplamış durumda. Game Informer‘ın paylaştığı bilgiye göre, Control 2019 yazında bekleyenlerle buluşacak. Quantum Break’in 2016’da çıktığını düşünürsek makul bir tarih gibi gözükmekte.  Bahsi geçen videoya aşağıdaki oynatıcıdan ulaşabilirsiniz.

Eren Babayeğit
the authorEren Babayeğit
Silent Hill'e habersizce düşmüş, God of War'da kin kusmuş, The Last of Us ile bütünleşmiş biri. Kitap okur, duymadığı müzikte dans eder. Yaramaz bir çocuk olursanız, belki bir gün siz de kendisini görebilirsiniz.