HABERLER

CORONA VİRÜSÜ MWC 2020’YE DE ETKİ ETTİ

Dünyanın en büyük mobil etkinliklerinden olan MWC( Mobil Dünya Kongresi) etkinliği Barcelona‘da düzenlenecek. Fakat corona virüsü sektörü etkilemeye devam ediyor. Amazon ve  LG markaları corona virüsü sebebiyle MWC 2020‘ye katılamayacağını açıklamıştı. Sony ve Nvidia‘da katılamayanlar ismine dahil oluyor.

Sony‘den gelen açıklama: “Sony, 30 Ocak 2020’de Dünya Sağlık Örgütü tarafından global acil durum ilan edilen corona virüsü salgını sonrasında gelişen durumu yakından takip ediyor. Müşterilerimizin, ortaklarımızın, medyanın ve çalışanlarımızın güvenliği ve refahına büyük önem verdiğimiz için İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenecek MWC 2020 etkinliğine katılmaktan vazgeçme kararı aldık.

Nvidia ise: “Corona virüsü çevresinde halk sağlığı riskleri göz önüne alındığında meslektaşlarımızın, ortaklarımızın ve müşterilerimizin güvenliğini sağlamak en büyük endişemizdir.

Sony etkinlik alanında yer almayacak ancak yeni telefonlarını yine de duyuracak. Sony, 24 Şubat tarihinde, resmi YouTube kanalı üzerinden banttan yayın düzenleyerek, yeni telefon ve ürünlerini tanıtacak. Aynı yöntemi Çin markası olan Xiaomi’nin de aynı yola başvuracağını düşünüyoruz.

Ozan GÜLLER
the authorOzan GÜLLER
Dark Souls ve Devil May Cry hayranı. Praise The Sun!

Bir cevap yazın