SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

CS: GO’nun Türkiye Haritasındaki Atatürk Görseli İçin Change Org Kampanyası Başlatıldı!

Dünkü haberimizden hatırlayacağınız üzere Counter Strike: GO’ya yeni eklenen De_Mikla isimli Türkiye haritası milli değerlerimize hakaret yapıldığı gerekçesiyle büyük eleştiriler almıştı. Yoğun eleştiriler devam ederken Counter Strike: GO’ya yeni eklenen De_Mikla haritasının arka planında yaşananlar hakkında söylentiler gün yüzüne çıkmaya başladı. Söylenenlere göre Hurg isimli bir karakteri çeşitli oyun konseptlerine uyarlayan bir grup aynı şeyi CS:GO’nun yeni haritasında da yaptı.

Milli değerler konusunda oldukça hassas olduğumuzu bir kez daha gördüğümüz CS:GO De_Mikla haritasının Valve’e sunulduğunda bu şekilde olmadığı, telif hakları nedeniyle bazı yazı ve görsellerin değiştirildiği de söylenmekte. Atatürk’ün telif hakları nedeniyle görselinin Hurg isimli karakterle gösterilmesi ve “Atahürg” şeklinde yazılması ne derece doğru bir tercih sizlerin yorumuna bırakıyoruz.

Haberin büyük tepki çekmesiyle birlikte an itibariyle Change.org sitesinde de Önder Taşdelen tarafından bir kampanya başlatılmış durumda. Böyle bir hakaretin kabul edilemeyeceği ve görselin acilen kaldırılması gerektiği belirtilen ilgili Change Org kampanyasını buradan görebilirsiniz. Bakalım CS: GO’nun olay yaratan bu yeni haritasıyla ilgili Valve’ın tavrı ne olacak? Gelişmeleri takip ediyor olacağız…

Aşağıda De-Mikla isimli Türkiye haritasında gördüğümüz Hurg isimli karakterin başka bir görselini ve oyundaki “Atahürg” halini görüyorsunuz!

hurg cs go

hrugcsgo2

Özcan Ilgın
the authorÖzcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Korku oyunları onun için yaratılmış...