E-SporHABERLER

CS:GO IEM KATOWICE 2020 ŞAMPİYONU NA’VI!

24 Şubat‘ta başlayan IEM Katowice 2020 finalleri sonuca vardı. Turnuvanın şampiyonu A grubunun takımı Natus Vincere oldu.

A grubunun 2. elemelerinde Fnatic takımına yenilerek Lower Bracket grubuna düşen Natus Vincere pes etmedi. Lower Bracket grubunun galibi olarak çıkıp tekrardan ana turnuvaya kalmaya hak kazandı. A grubunun şampiyonu Astralis, B grubunun şampiyonu ise G2 Esports oldu. Aynı şekilde Lower Bracket kısmına düşen ve çeyrek finallerde olacak olan takımlarda Na’Vi, Team Liquid, Fnatic ve 100 Thieves oldu.

Çeyrek final maçlarında Team Liquid ile karşılaşan Na’Vi, Dust 2 haritasında 16-11, Mirage haritasında 16-13 galip geldi. Yarı finallerde rakibi A grubunun şampiyonu olan Astralis takımına karşı ise Dust 2 haritasında 16-5, Nuke haritasında da 16-5’lik bir ezici skor ile yarı finalleri domine etti. Büyük final karşılaşmasını BO5 üzerinden G2 Esports ile oynadı. Nuke haritasında 16-4’lük ezici bir galibiyet elde etti. Dust 2 haritasında da 16-13 skoruyla galip geldi. Bu iki maçın ardından G2 tarafında moraller çok düştü. Bu moral ve performans düşüklüğü sebebini değerlendiren Na’Vi, Mirage haritasında 16-2’lik skor ile Playoff aşamasını namağlup bir şekilde tamamlayarak şampiyon oldu. Böylelikle ödül havuzundan 250.000 dolarlık payını aldı.

 

Aynı zamanda turnuvanın MVP’si olarak Na’Vi oyuncusu Oleksandr “s1mple” Kostyliev seçildi.

 

Ozan GÜLLER
the authorOzan GÜLLER
Dark Souls ve Devil May Cry hayranı. Praise The Sun!

Bir cevap yazın